Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Випробувальним центром продукції 30 зразків рису

Випробувальним центром продукції 30 зразків рису
23/01/2014
Випробувальним центром продукції 30 зразків рису
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Рис - найдавніша злакова культура з унікальними поживними властивостями. Він містить в своєму складі безліч необхідних людському організму мікроелементів і мінералів: марганець, фосфор, цинк, селен, залізо, калій, кальцій. Багата ця злакова культура вітамінами Е, РР, групи В здатними задовольнити всі потреби людини. Основна перевага рису полягає в тому, що він безперечний лідер за кількістю складних вуглеводів, які накопичуються в м'язах людини, забезпечуючи організм довготривалою енергією. Ця злакова культура при вживанні в їжу вбирає всі шкідливі речовини, які надходять в організм разом з іншими продуктами харчування.

Тобто, рис - це корисний продукт, який забезпечує організм відповідною енергією, вітамінами і клітковиною. Але поряд з такими позитивними властивостями рису існує і негативна. Рис - це джерело миш'яку, що є канцерогеном. Постійне потрапляння в організм малих доз цього токсичного елементу підвищує ризик захворювання раку сечового міхура, легень і шкіри, виникнення діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань, а також спостерігається підвищення рівня генетичних мутацій в клітинах людини.

Спеціалісти стверджують, що в декількох районах світу, де вирощують рис фіксується висока концентрація миш'яку. Відомо, що жителі сільських районів Західної Бенгалії в Індії споживають рис як основний продукт харчування. При цьому концентрація миш'яку в рисі, вирощеному на цій території, становить 0,2 мг/кг. У результаті було виявлено порушення в ядрах клітин людського організму в порівнянні з тими людьми, які споживають рис, ненасичений миш'яком. Також в процесі дослідження встановлено, що генетичні пошкодження активізуються зі збільшенням кількості токсичного металу в рисі як для чоловіків, так і для жінок.

Очевидно, такою своєю особливістю рис зобов'язується методу землеробства, оскільки він вирощується на заводнених землях, і тому всмоктування миш'яку, розчиненому у воді корінням значно посилюється. Великими кількостями токсичний метал накопичується в основному у зовнішній шкарлупі, яка знімається, коли зерна очищаються для приготування білого рису. Тому коричневий рис містить більше миш'яку, ніж білий.

Як відзначають вчені - це дослідження одне з перших, яке показало пряму залежність між споживанням рису, в якому міститься миш'як в значних концентраціях і погіршенням здоров'я. Все це підтверджує необхідність регулювати рівень миш'яку в рисі для того, щоб зберегти здоров'я людей.

Лабораторні дослідження рису свідчать, що в нашій країні теж існує така проблема. Так, Випробувальним центром продукції Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі - ДП «Херсонстандартметрологія») за минулий рік було досліджено 30 зразків рису. Вісімдесят відсотків цих зразків мають концентрацію миш'яку близько до межі допустимого рівня, яка становить 0,2 мг/кг, тобто така ж концентрація, як і в рисі, вирощеному в Західній Бенгалії, жителі якої хворіють від споживання цієї злакової культури. Тому важливо проводити дослідження продуктів споживання на вміст токсичних елементів.

З питань проведення досліджень за показниками безпеки звертатись за адресою:

м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел.(0552) 41 04 74, факс(0552) 41 04 75

e-mail: lab@khcsm.org.ua

Поділитися статею:
Напишіть нам