Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

В Україні опублікований закон про створення національного органу стандартизації

В Україні опублікований закон про створення національного органу стандартизації
15/07/2014
В Україні опублікований закон про створення національного органу стандартизації
2509/2020
Шановні колеги! До Вашої уваги – в України створена Комунікативна платформа з технічного регулювання Комунікативна платформа з технічного регулювання надає можливість представникам бізнесу отримати відповіді на актуальні питання з приводу створення якісної продукці, що відповідає національним та міжнародним стандартам. Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні — єдиний прямий та безкоштовний ресурс з оперативними роз’ясненнями від: — Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (департамент технічного регулювання); — Торгово-промислової палати України; — Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України; — ДП “Укрметртестстандарт”; — ДП “Київоблстандартметрологія”; — ДП “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації та якості”. ТІЛЬКИ НА ПЛАТФОРМІ ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ: — всю…
детальніше >
В України створена Комунікативна платформа з технічного регулювання
1809/2020
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж 8 місяців 2020 року зареєстрували 16 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (5 сертифікатів на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 11 сертифікатів на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 17 систем та остаточну  оцінку 10 систем управління,  здійснили 7 наглядових аудитів за сертифікованими системами  управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 16 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів

В Україні 3 липня 2014 р. офіційно опублікований закон № 1315-VII «Про стандартизацію». Закон опублікований в газеті «Голос України».

Закон вступає в силу через 6 місяців з дня його опублікування.

Закон передбачає утворення та функціонування єдиного національного органу стандартизації. Функції національного органу стандартизації виконуватиме юридична особа публічного права, утворена центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері стандартизації.

«До повноважень цього органу передається зокрема прийняття та скасування національних стандартів з огляду на те, що відповідно до Угоди про технічні бар\'єри в торгівлі СОТ стандарти визначаються як добровільні», - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Передбачається створення керівної ради, яка буде дорадчо-наглядовим органом національного органу стандартизації (для забезпечення участи у його управлінні всіх заінтересованих сторін: державних органів, наукових установ, громадських об\'єднань суб\'єктів господарювання, інших громадських об\'єднань та професійних спілок).

До повноважень національного органу стандартизації передаються: організація та координація діяльності у сфері стандартизації, затвердження програми робіт із стандартизації, прийняття та скасування національних стандартів (у тому числі у сфері будівництва), утворення, припинення діяльності технічних комітетів стандартизації, представлення інтересів України в міжнародних та регіональних організаціях стандартизації та співробітництво з національними органами стандартизації інших держав. Наразі зазначені функції виконує Мінекономрозвитку та у сфері будівництва Мінрегіон (окрім міжнародного співробітництва).

Також законопроект передбачає запровадження двох рівнів стандартизації залежно від суб\'єкта стандартизації, який приймає стандарти. Перший - національні стандарти, прийняті національним органом стандартизації. Другий - стандарти і технічні умови, прийняті підприємствами.

Разом з тим, пропонується відмінити галузеву стандартизацію. У зв\'язку з цим протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень.

Закон також пропонує заборонити погодження проектів національних стандартів з державними органами, скасовувати державну реєстрацію технічних умов та заборонити встановлення будь-яких правил, пов\'язаних із розробленням стандартів та технічних умов підприємств.

Також скасовується обов\'язковість застосування національних стандартів. Відповідно до законопроекту, національні стандарти застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли обов\'язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

У той же час в Європейському союзі стандарт є обов\'язковим у випадках, коли на нього є пряме посилання у тексті директиви ЄС. На базі директив ЄС в Україні розробляються технічні регламенти, які є нормативно-правовими актами (затверджуються постановою Кабінету міністрів України). У разі прямого посилання на національні стандарти в інших нормативно-правових актах (зокрема у наказах державних органів влади, зареєстрованих у Мін\'юсті) відповідні стандарти стають обов\'язковими).

Поділитися статею:
Напишіть нам