Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

В Україні можуть ввести державний контроль за ГМ-продукцією в сільському господарстві та харчовій промисловості

В Україні можуть ввести державний контроль за ГМ-продукцією в сільському господарстві та харчовій промисловості
12/10/2017
В Україні можуть ввести державний контроль за ГМ-продукцією в сільському господарстві та харчовій промисловості
1410/2017
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас зі святом Покрови Пресвятої Богородиці – світлим і радісним днем, а також святом сили, мужності, доблесті та честі - Днем захисників України! Це свято має особливе значення. Воно нагадує про громадянський обов'язок і важливе чоловіче призначення. Наш святий обов'язок - зберегти мир і злагоду в суспільстві і на землі. Від усього серця вітаю Вас з цими знаменними святами, від усієї душі бажаю Вам сили і твердості духу, енергії та оптимізму, благополуччя та надійного тилу в родині. Нехай і в мирний час у Вашому житті знаходиться місце для шляхетних вчинків і подвигів, сміливості і красивих перемог!…
детальніше >
14 жовтня - День захисників України та Покрови Пресвятої Богородиці
1310/2017
12 жовтня 2017 року  генеральний директор Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Микола Курдюмов  взяв участь у нараді директорів державних підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку України. На нараді обговорювали  концептуальні з засади здійснення добровільної сертифікації в Україні після припинення дії державної системи сертифікації у зв’язку із втратою чинності Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію», систему добровільного оцінювання вимірювальних можливостей, уповноваження приватних організацій на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації тощо. З доповідями виступили  фахівці Департаменту технічного регулювання  Мінекономрозвитку України,  перший заступник генерального директора ДП «Укрметртестстандарт» тощо. 
детальніше >
Відбулася нарада директорів державних підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку України.

Група народних депутатів пропонує Верховній Раді ввести державний контроль за генетично модифікованою продукцією в сільському господарстві та харчовій промисловості.

Відповідний законопроект зареєстрували 17 народних депутатів від фракцій «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Відродження» та «Об'єднання« Самопоміч», передає УНІАН.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, цей документ визначає повноваження органів державної влади у сфері поводження з ГМО, встановлює пряме заборону на розміщення на ринку незареєстрованих ГМО та пропонує процедуру реєстрації ГМО. Документ встановлює вимоги до маркування генетично модифікованої продукції і вводить правила його простежуваності, що не дозволить ввести споживача в помилку.

Крім того, відповідно до пояснювальної записки, законопроект передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил генно-інженерної діяльності та звернення з ГМО.

Відзначається, що на теперішній час в Україні фактично відсутній контроль над виробництвом та розповсюдженням генно-модифікованої продукції. А таке регулювання є одним із зобов'язань нашої держави перед Європейським Союзом, які Україна взяла на себе, підписавши Угоду про асоціацію.

«Відсутність належного правового регулювання продуктів сучасної біотехнології не тільки не відповідає міжнародним зобов'язанням України та реаліями ведення господарської діяльності, але і закриває потенційні можливості для подальшого розвитку аграрного сектора нашої держави з причин неузгодженості вітчизняного законодавства в цій області з законодавством країн-імпортерів сільськогосподарських виробництв», - говориться в документі.

Поділитися статею:
Напишіть нам