Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» - нове обладнання.

У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» - нове обладнання.
21/02/2019
У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» - нове обладнання.
1503/2019
Для того щоб засоби вимірювальної техніки  працювали точно і якісно, їм в обов'язковому порядку потрібно періодична повірка або калібрування. Що таке повірка та калібрування? Повірка засобів вимірювальної техніки - сукупність операцій, що включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, які встановлюють і підтверджують, що зазначений засіб відповідає встановленим вимогам. Відповідно до  Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VII законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки (ЗВТ), що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, регламентований постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015…
детальніше >
Що таке повірка та калібрування
1303/2019
Сьогодні, 13 березня 2019 року, представники колективу                          ДП «Херсонстандартметрологія» взяли участь в мітингу та церемонії покладання квітів до Вічного вогню на могилі Невідомого солдата з нагоди 75-ї річниці визволення міста Херсона від фашистських загарбників. Урочистий мітинг та церемонія покладання квітів до пам’ятника Невідомого солдата відбувся на спомин тих подій, коли земля здригалася від рішучого наступу визволителів міста Херсона від нацистських окупантів. У цей день, вшанувати визволителів та їх героїчний подвиг прийшли у Парк Слави представники обласної та міської влади, ветерани, військовослужбовці, учнівська молодь, громадськість міста. На урочистості був запрошений і був присутній один (останній) із наших героїв–визволителів. Це -  Дмитро…
детальніше >
Представники колективу ДП «Херсонстандартметрологія» взяли участь в мітингу з нагоди 75-ї річниці визволення міста Херсона

Випробувальний центр продукції (ВЦ) державного підприємства  «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» дооснащено новим сучасним устаткованням: рідинним хроматографом Agilent 1260 Infinity виробництва провідної компанії Agilet Technologies.

Цей прилад дозволяє вирішувати переважну більшість задач, які стосуються безпечності та якості харчових продуктів, а саме: визначення мікотоксинів, поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ), амінокислот та вітамінів.

На сьогоднішній день вже проводиться  визначення мікотоксинів: афлатоксину В1 та суми афлатоксинів В1, В2, G1, G2 . Відповідно до "Регламенту максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах" та директиви Комісії ЄС контроль за  вмістом   мікотоксинів  являється обов’язковим та суворо регламентується.

 Проводиться освоєння та напрацювання щодо визначення бенз(а)пірену, що відноситься до поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ).  Бенз(а)пірен - онкогенна речовина, яка утворюється під час взаємодії деяких органічних речовин та високих температур. На теперішній час у країнах ЄС приділяється багато уваги контролю безпеки олієжировмісних продуктів, у тому числі вмісту бенз(а)пірену в олії та насінні соняшнику. Директива Комісії ЄС 208/2005/ЄЄС жорстко регламентує вміст ПАВ у харчових продуктах. Зокрема, вміст бенз(а)пірену в олії та жирах не повинен перевищувати 0,002 мг/кг. А також, згідно ДСТУ 4492:2017 «Олія соняшникова. ТУ», введеного в дію з 1.01.2019р. вміст бенз(а)пірену та суми бенз(а)пірену, бенз(а)антрацену, бенз(в)флуорантену суворо регламентується та встановлена чітка періодичність (один раз у 90 днів).

В найближчий час в планах  освоєння визначення амінокислот та вітамінів.

 Амінокислоти – це органічні сполуки, які утворюють основний будівельний матеріал організму людини – білок. Вони поділяються на замінні та незамінні. Перші синтезуються організмом, а другі можна отримати тільки з їжею. Амінокислоти допомагають виробляти антитіла, які зміцнюють імунну систему людини, а також краще засвоюватися вітамінам та мікроелементам. Амінокислотний аналіз може бути використаний для кількісного визначення білків та пептидів та їх ідентифікації.

З питань проведення досліджень продукції звертатись за адресою:

м. Херсон, вул. Смольна, 134а, тел. (0552 ) 41 04 74, факс (0552 ) 41 04 75

e-mail: csm_lab@i.ua

Поділитися статею:
Напишіть нам