Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Сфера акредитації Випробувального центру продукції ДП «Херсонстандартметрологія» розширена – тепер тут можуть визначати в продуктах харчування бензапірен.

Сфера акредитації Випробувального центру продукції ДП «Херсонстандартметрологія» розширена – тепер тут  можуть визначати в продуктах харчування бензапірен.
13/01/2020
Сфера акредитації Випробувального центру продукції ДП «Херсонстандартметрологія» розширена – тепер тут можуть визначати в продуктах харчування бензапірен.
2407/2020
Впродовж першого півріччя 2020 року фахівці сектору метрологічного забезпечення Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» встановили та документально підтвердили технічну компетентність 67 лабораторій в Херсонській області, що виконують вимірювання. Крім того, фахівці відповідно до вимог СОУ РЧ 74.9-02568648-001:2015 провели оцінювання стану вимірювань в 29 вимірювальних лабораторіях, здійснили моніторинг фактичного стану вимірювань в 38 вимірювальних лабораторіях. З метою незалежного підтвердження запровадження та оцінки відповідності системи керування вимірюваннями вимогам, встановленим ДСТУ ISO 10012:2005, фахівці провели моніторинг фактичного стану вимірювань в двох вимірювальних лабораторіях. До того ж фахівці надали для 4-х підприємств інформаційно-консультаційні послуги щодо підготовки комплекту документів для документального…
детальніше >
В Херсонській області підтвердили технічну компетентність 67 лабораторії, що виконують вимірювання
1507/2020
Впродовж першого півріччя 2020 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 32 нормативних документи і тепер він налічує  20 461 найменування стандартів.  Для  71 підприємства області виготовлено  293  офіційних копії нормативних документів, для 36 підприємств області впродовж  першого півріччя 2020 року актуалізовано 867 нормативних документів. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали методичну допомогу з розробки технічних умов для 59 підприємств області, взяли на облік  11 одиниць технічних умов та 36 одиниць змін до технічних умов.   Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги  звертатись за адресою м. Херсон, вул. Смольна, 134-А,  кімн.…
детальніше >
Стандартизація: 71 підприємство області забезпечено офіційними копіями нормативних документів

Сфера акредитації Випробувального центру продукції ДП «Херсонстандартметрологія» розширена – тепер тут можуть визначати в продуктах харчування бензапірен.

У Випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» освоєно новий метод - визначення поліциклічних ароматичних вуглеводнів, в тому числі бензапірену, з використанням високоефективної рідинної хроматографії. Метод дозволяє визначати вміст бензапірену з високою точністю, навіть в мікрокількостях.

А наприкінці минулого року Національне агентство з акредитації України після здійснення нагляду в черговий раз засвідчило компетентність вимірювальних лабораторій Випробувального центру продукції ДП «Херсонстандартметрологія» відповідно до вимог нової версії стандарту ДСТУ ISО/IEC 17025:2017(ISО/IEC 17025:2017). Крім того, розширена сфера акредитації. Взагалі сфера акредитації ВЦ складається з 121 аркуша, а 16 грудня 2019 року вона доповнена ще на 12 аркушів. Зокрема, стало можливим визначення поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ), в т.ч. бенз(а)пірену.

Бензапірен - дуже сильний мутаген і канцероген, що є одним з найбезпечніших вуглеводнів і відноситься до речовин першого класу небезпечності.

Один з основних джерел потрапляння бензапірену в організм людини – копчені продукти, страви, приготовлені на відкритому вогні та будь яка смажена або копчена їжа.

Бензапірен є загрозою для здоров’я в будь-якій кількості, так як має властивість накопичування.

З питань проведення досліджень продукції звертатись за адресою:

м. Херсон, вул. Смольна, 134а, тел. (0552 ) 41 04 74, факс (0552 ) 41 04 75

e-mail: csm_lab@i.ua

Поділитися статею:
Напишіть нам