Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Що змінює асоціація між Україною та ЄС: прощання з ГОСТами

Що змінює асоціація між Україною та ЄС: прощання з ГОСТами
28/12/2017
Що змінює асоціація між Україною та ЄС: прощання з ГОСТами
1210/2018
Свято Покрови Пресвятої Богородиці уособлює конкретний прояв покро­вительства Божої Матері, заступництва добра і справедливості від усього злого і лихого. Тож вітаю всіх мужніх та хоробрих захисників Вітчизни, які за нинішніх обставин потребують особливої уваги. Крім того, висловлюю вдячність та повагу всім тим, хто захищає спокій українців. Ви втілюєте мужність, силу та героїзм захисників рідної землі в нелегкі для України часи. В цей світлий святковий день бажаю усім родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і пориву! З повагою Генральний директор ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов
детальніше >
Щиро вітаю вас із Днем захисника України і святом Покрови Пресвятої Богородиці – світлим і радісним днем!
1110/2018
Вчора, 10 жовтня 2018 року фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» відзначали професійне свято – День працівників стандартизації та метрології. З нагоди професійного свята відбулися урочисті збори трудового колективу. Від імені очільника області та від себе особисто з професійним святом працівників державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» привітав заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь. У ході заходу кращим співробітникам вручали грамоти та подяки. Тож, за вагомий внесок у розвиток державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», високий професіоналізм та з нагоди професійного свята – Дня працівників стандартизації та метрології Почесною грамотою голови обласної державної адміністрації нагороджено: БУГАЄНКО Наталю Вікторівну -…
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» відзначали професійне свято – День працівників стандартизації та метрології

Що стосується стандартів.

Якщо ви вирішили виготовляти, приміром, холодильники, то перед тим, як продати товар, вам треба довести, що він відповідає вимогам технічних регламентів. Наприклад, не вибухне, завдавши шкоди власнику. Під кожен технічний регламент розробляється список закріплених стандартів. Щоби виконати вимоги техрегламентів, достатньо дотримуватися цих стандартів (є навіть спеціальний термін: "презумпція відповідності").

Звернемо увагу: дотримуватися стандартів – достатньо, а не необхідно. За нової системи застосування національних стандартів стало добровільним.

Виробнику надається право АБО застосовувати визначені національні стандарти, АБО самому обирати метод досягнення відповідності вимогам регламентів.

Затверджує стандарти новостворений Національний орган стандартизації (ДП "УкрНДНЦ"). Він, згідно з нашими зобов'язаннями за Угодою, є незалежним (тобто не є державним органом влади і не встановлює стандарти лише через те, що вони сподобалися Уряду). Натомість у розробці стандартів беруть участь виробники, тобто учасники ринку.

Підписуючи Угоду про асоціацію, Україна зобов’язалася гармонізувати технічні регламенти, що відповідатимуть вимогам ЄС, у 27 секторах промисловості, як от: низьковольтне електричне обладнання, ліфти, медичні прилади, зважувальні прилади, іграшки тощо (перераховані в Додатку ІІІ до Угоди). Ці 27 секторів обрані не навмання.

Вони є перспективними для нас із точки зору експорту, і водночас, за практикою ЄС, підлягають обов’язковій оцінці відповідності акредитованими органами. Для 24 із них у нас уже затверджено техрегламенти.

Залишилось ще три галузевих регламенти: пакування та відходи пакування, високошвидкісні залізниці та вибухові матеріали промислового призначення.

Ми живемо у світі, який дуже швидко змінюють нові технології.

Це зумовлює регулярні зміни у європейському законодавстві, а отже, і ми переглядаємо вже затверджені технічні регламенти, аби привести їх у відповідність до нових директив ЄС. Зокрема, станом на листопад 2017 року переглянуто 5 із 12 технічних регламентів, запланованих на цей рік у Додатку ІІІ до Угоди. Інші регламенти – ще в роботі.

Також Україна зобов’язалася поступово впроваджувати європейські стандарти (EN) як національні та одночасно скасовувати ті національні та міждержавні стандарти, які не відповідають європейським.

Наразі в Україні діють 22 636 національних стандартів. 12 988 з них – гармонізовані з міжнародними та європейськими. Ухвалюючи нові стандарти, ми одночасно позбуваємося радянських рудиментів.

Скасовано усі 14475 застарілих міждержавних стандартів (ГОСТів), розроблених до 1992 року.

Деякі з них уже втратили чинність, решта відійдуть в історію до кінця 2018 року.

Усі ці заходи вже дозволили Україні долучитися до авторитетних міжнародних та європейських організацій зі стандартизації, акредитації та метрології.

Так, наприклад, улітку 2017 р. Україна отримала статус організації-компаньйона у європейських комітетах зі стандартизації CEN та CENELEC, а також статус члена в Міжнародному форумі з акредитації (IAF). І це не формальність. З одного боку, повноцінна участь України в їхній роботі дозволяє впроваджувати в нашу промисловість передові світові технології і демонструє відповідність міжнародним стандартам та вимогам.

А з іншого боку, це – дозволяє нам бути почутими при розробці нових стандартів.

За матеріалами: "Європейська правда" спільно з Офісом віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Поділитися статею:
Напишіть нам