Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Підписання Україною угоди АСАА - завершення реформи

Підписання Україною угоди АСАА - завершення реформи
05/01/2018
Підписання Україною угоди АСАА - завершення реформи
1709/2018
Впродовж 8-х місяців 2018 року фахівці сектору метрологічного забезпечення Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі - ДП «Херсонстандартметрологія») встановили та документально підтвердили технічну компетентність 76 лабораторій в Херсонській області, що виконують вимірювання. Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» відповідно до вимог СОУ РЧ 74.9-02568648-001:2015 провели оцінювання стану вимірювань в 28 вимірювальних лабораторіях, здійснили моніторинг фактичного стану вимірювань в 48 лабораторіях. З метою незалежного підтвердження запровадження системи керування вимірюваннями та оцінки її відповідності вимогам, встановленим ДСТУ ISO 10012:2005, фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» провели 5 аудитів. До того ж фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» надали інформаційно-консультаційні послуги щодо підготовки комплекту документів для документального підтвердження…
детальніше >
В Херсонській області підтвердили технічну компетентність 76 лабораторій, що виконують вимірювання
1409/2018
З початку 2018 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 65 нормативних документів і тепер він налічує  20 334  найменування стандартів.  Для 92-х підприємств області виготовлено  313 офіційних копій нормативних документів, для 51-го підприємства області впродовж вісьмох місяців з початку 2018 року  актуалізовано 1294 нормативних документи, укладено 8 договорів із суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності щодо абонементного обслуговування з питань стандартизації. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали консультативно-методичну допомогу з розробки технічних умов для 73-х підприємств області, взяли на облік  26 одиниць технічних умов та 38 одиниць змін до технічних умов. Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги …
детальніше >
Стандартизація: 92 підприємства області забезпечені офіційними копіями нормативних документів

Завершенням реформи в сфері технічного регулювання  – і для експортерів, і для пересічних споживачів – має бути підписання Україною угоди АСАА.

Це – абревіатура англійською, яка перекладається українською як "Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції". Україна цього року має підписати ACAA з ЄС, Підписавши з Україною цю угоду, Євросоюз визнає, що наші законодавство, інституції та інфраструктура, а також наші технічні регламенти і стандарти відповідають його вимогам. А отже, українські виробники більше не будуть змушені проходити додаткову оцінку відповідності.

Нині експортери потенційно «небезпечної» промпродукції змушені отримувати сертифікати відповідності виключно на території ЄС.

Після початку дії ACAA вони зможуть пройти усі випробування та отримати необхідні документи тут, в Україні.

Ці документи будуть визнаватися в ЄС (так само Україна визнаватиме європейські сертифікати відповідності – наприклад, потрібну лікарням медичну техніку не затримуватимуть на кордоні через відсутність підпису якогось чиновника). Також українські виробники самостійно зможуть маркувати свою продукцію загальновідомим знаком «СЄ», що означає відповідність вимогам ЄС.

Угода АСАА спершу буде підписана для трьох пріоритетних секторів промислової продукції: електромагнітна сумісність, низьковольтне електричне обладнання та безпека машин.

ЄС уже розпочав офіційну процедуру оцінювання того, чи відповідає наша система технічного регулювання його вимогам. Перший етап оцінювання відповідності українського законодавства праву ЄС в цілому відбувся позитивно. На другому етапі Єврокомісія перевірить, чи відповідає вимогам ЄС робота НААУ та інших інституцій цієї сфери.

Перевірятимуть обладнання, фаховість співробітників тощо – це забезпечить європейську якість і безпечність промислових товарів для покупців, а експортерам відкриє нові великі ринки збуту. Надалі Угода АСАА буде поступово розширена для усіх 27 секторів, передбачених Угодою про асоціацію.

Полегшиться доступ не лише на ринок ЄС, а й на ринки інших розвинених країн. Водночас інвестори матимуть більше певності щодо неухильності дотримання загальноєвропейських процедур в Україні.

І зрештою, не забуваймо про переваги для споживачів, які матимуть вищі гарантії якості та безпечності товару.

Кропітка практична робота над реформами і бажання самого бізнесу розвиватися - очевидні компоненти національного успіху. Україна могла провести необхідні реформи значно раніше, разом із країнами Центральної Європи.

 

За матеріалами: "Європейська правда" спільно з Офісом віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Поділитися статею:
Напишіть нам