Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Підписання Україною угоди АСАА - завершення реформи

Підписання Україною угоди АСАА - завершення реформи
05/01/2018
Підписання Україною угоди АСАА - завершення реформи
2006/2018
Безпека та якість харчової продукції та сільськогосподарської сировини є одними з основних факторів, які визначають здоров'я населення країни.     Основною гарантією безпечності продуктів харчування є контролювання в продовольчій сировині та готовій продукції залишкових кількостей забруднюючих речовин (радіонуклідів, пестицидів, мікотоксинів, токсичних елементів, патогенних мікроорганізмів тощо). Впродовж п’яти місяців 2018 року фахівці випробувального центру продукції Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» прийняли на випробування 872 зразки продукції, з них по договірних роботах 767 зразків, за рішенням Органу з сертифікації 105 зразків. Провели випробування та видали 8 110 протоколів випробувань. За результатами випробувань не відповідало вимогам нормативних документів 8 зразків продукції.…
детальніше >
У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» провели понад 8 тисяч випробувань.
1206/2018
Сьогодні, 12 червня 2018 року, генеральний директор ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов взяв участь у роботі колегії Херсонської обласної державної адміністрації На початку засідання колегії голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв вручив відзнаки видатним херсонцям за значний особистий внесок у науково- технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю. В продовження засідання обговорили питання боротьби з браконьєрством на водних об’єктах області, про хід виконання спільних заходів з представниками управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та врегулювання рибальства в Херсонській області під час весняно-літньої нерестової заборони. Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв з цього…
детальніше >
Генеральний директор ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов взяв участь у роботі колегії ХОДА

Завершенням реформи в сфері технічного регулювання  – і для експортерів, і для пересічних споживачів – має бути підписання Україною угоди АСАА.

Це – абревіатура англійською, яка перекладається українською як "Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції". Україна цього року має підписати ACAA з ЄС, Підписавши з Україною цю угоду, Євросоюз визнає, що наші законодавство, інституції та інфраструктура, а також наші технічні регламенти і стандарти відповідають його вимогам. А отже, українські виробники більше не будуть змушені проходити додаткову оцінку відповідності.

Нині експортери потенційно «небезпечної» промпродукції змушені отримувати сертифікати відповідності виключно на території ЄС.

Після початку дії ACAA вони зможуть пройти усі випробування та отримати необхідні документи тут, в Україні.

Ці документи будуть визнаватися в ЄС (так само Україна визнаватиме європейські сертифікати відповідності – наприклад, потрібну лікарням медичну техніку не затримуватимуть на кордоні через відсутність підпису якогось чиновника). Також українські виробники самостійно зможуть маркувати свою продукцію загальновідомим знаком «СЄ», що означає відповідність вимогам ЄС.

Угода АСАА спершу буде підписана для трьох пріоритетних секторів промислової продукції: електромагнітна сумісність, низьковольтне електричне обладнання та безпека машин.

ЄС уже розпочав офіційну процедуру оцінювання того, чи відповідає наша система технічного регулювання його вимогам. Перший етап оцінювання відповідності українського законодавства праву ЄС в цілому відбувся позитивно. На другому етапі Єврокомісія перевірить, чи відповідає вимогам ЄС робота НААУ та інших інституцій цієї сфери.

Перевірятимуть обладнання, фаховість співробітників тощо – це забезпечить європейську якість і безпечність промислових товарів для покупців, а експортерам відкриє нові великі ринки збуту. Надалі Угода АСАА буде поступово розширена для усіх 27 секторів, передбачених Угодою про асоціацію.

Полегшиться доступ не лише на ринок ЄС, а й на ринки інших розвинених країн. Водночас інвестори матимуть більше певності щодо неухильності дотримання загальноєвропейських процедур в Україні.

І зрештою, не забуваймо про переваги для споживачів, які матимуть вищі гарантії якості та безпечності товару.

Кропітка практична робота над реформами і бажання самого бізнесу розвиватися - очевидні компоненти національного успіху. Україна могла провести необхідні реформи значно раніше, разом із країнами Центральної Європи.

 

За матеріалами: "Європейська правда" спільно з Офісом віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Поділитися статею:
Напишіть нам