Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

В Україні опублікований закон про створення національного органу стандартизації

В Україні опублікований закон про створення національного органу стандартизації
15/07/2014
В Україні опублікований закон про створення національного органу стандартизації
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

В Україні 3 липня 2014 р. офіційно опублікований закон № 1315-VII «Про стандартизацію». Закон опублікований в газеті «Голос України».

Закон вступає в силу через 6 місяців з дня його опублікування.

Закон передбачає утворення та функціонування єдиного національного органу стандартизації. Функції національного органу стандартизації виконуватиме юридична особа публічного права, утворена центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері стандартизації.

«До повноважень цього органу передається зокрема прийняття та скасування національних стандартів з огляду на те, що відповідно до Угоди про технічні бар\'єри в торгівлі СОТ стандарти визначаються як добровільні», - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Передбачається створення керівної ради, яка буде дорадчо-наглядовим органом національного органу стандартизації (для забезпечення участи у його управлінні всіх заінтересованих сторін: державних органів, наукових установ, громадських об\'єднань суб\'єктів господарювання, інших громадських об\'єднань та професійних спілок).

До повноважень національного органу стандартизації передаються: організація та координація діяльності у сфері стандартизації, затвердження програми робіт із стандартизації, прийняття та скасування національних стандартів (у тому числі у сфері будівництва), утворення, припинення діяльності технічних комітетів стандартизації, представлення інтересів України в міжнародних та регіональних організаціях стандартизації та співробітництво з національними органами стандартизації інших держав. Наразі зазначені функції виконує Мінекономрозвитку та у сфері будівництва Мінрегіон (окрім міжнародного співробітництва).

Також законопроект передбачає запровадження двох рівнів стандартизації залежно від суб\'єкта стандартизації, який приймає стандарти. Перший - національні стандарти, прийняті національним органом стандартизації. Другий - стандарти і технічні умови, прийняті підприємствами.

Разом з тим, пропонується відмінити галузеву стандартизацію. У зв\'язку з цим протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень.

Закон також пропонує заборонити погодження проектів національних стандартів з державними органами, скасовувати державну реєстрацію технічних умов та заборонити встановлення будь-яких правил, пов\'язаних із розробленням стандартів та технічних умов підприємств.

Також скасовується обов\'язковість застосування національних стандартів. Відповідно до законопроекту, національні стандарти застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли обов\'язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

У той же час в Європейському союзі стандарт є обов\'язковим у випадках, коли на нього є пряме посилання у тексті директиви ЄС. На базі директив ЄС в Україні розробляються технічні регламенти, які є нормативно-правовими актами (затверджуються постановою Кабінету міністрів України). У разі прямого посилання на національні стандарти в інших нормативно-правових актах (зокрема у наказах державних органів влади, зареєстрованих у Мін\'юсті) відповідні стандарти стають обов\'язковими).

Поділитися статею:
Напишіть нам