Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини

Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини
16/01/2014
Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Все більшої популярності у світі і зокрема в Україні, набирає продукція органічного походження. Причиною цього є зростаюча різниця між якістю та рівнем безпеки продуктів, що виробляються сьогодні і сертифікованими органічними продуктами. Адже, органічними можуть бути лише ті продукти, які вироблені відповідно до затверджених правил (стандартів), а виробництво пройшло процедуру сертифікації в установленому порядку. Незважаючи на те, що Україна посідає 21 місце серед світових країн-лідерів органічного руху, подальший стрімкий розвиток органічного виробництва в країні сповільнювала незавершеність законодавчої та нормативно-правової бази в сфері органічного виробництва в тому числі і формування національної системи сертифікації.

03 жовтня 2013 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" з врахуванням пропозицій Президента України. Зокрема, пропозиції стосувалися таких доповнень:

  • орган з оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини) - підприємство, установа, організація чи їх підрозділ, які призначені у визначеному законодавством порядку та провадять діяльність з оцінювання та підтвердження відповідності виробництва органічної продукції (сировини);
  • підтвердження відповідності виробництва органічної продукції (сировини) - видача сертифіката відповідності на основі рішення, яке приймається після проведення відповідних процедур оцінки відповідності, у тому числі оцінювання, що доводить до виконання встановлених вимог;
  • центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері оцінки відповідності, призначає органи з оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини), організовує підготовку та атестацію аудиторів з сертифікації, організовує нагляд за проведенням робіт з оцінки відповідності призначеними органами з оцінки відповідності та здійснює інші повноваження, передбачені Законом України "Про підтвердження відповідності".

Відповідно до Закону здійснювати виробництво органічної продукції (сировини) має право фізична або юридична особа будь-якої організаційно-правової форми і будь-якої форми власності, яка пройшла оцінку відповідності виробництва органічної продукції (сировини), отримала сертифікат відповідності і внесена в Реєстр виробників органічної продукції. Крім цього, при виробництві органічної продукції (сировини) використовують методи, що виключають використання ГМО, похідних ГМО і продуктів, вироблених з ГМО, як харчових продуктів, кормів, технологічних добавок, препаратів захисту рослин та покращення ґрунту, добрив, насіння, вегетативного походження садівного матеріалу, мікроорганізмів і тварин. Реалізація органічної продукції дозволяється лише за наявності сертифіката відповідності.

Закон України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" вступив в силу 09 січня 2014 року.

На виконання вимог Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» Випробувальний центр продукції Державного підприємства «Херсонський науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі -

ДП «Херсонстандартметрологія») має необхідний рівень акредитації/повноваження (акредитований як орган з оцінки відповідності Національним агентством по акредитації України), відповідну сферу акредитації, технічне забезпечення, кваліфікований персонал та необхідний досвід для здійснення сертифікаційних робіт та державного контролю у сфері виробництва та обігу органічної продукції.

В рамках виконання цього закону Випробувальний центр ДП «Херсонстандартметрологія» проводить випробування харчової продукції, сільськогосподарської сировини та грунтів.

З питань проведення випробувань звертатися: 73011, м. Херсон,
вул. Смольна, 134а, тел.: (0552)41-04-74, факс: (0552)41-04-75

 

Поділитися статею:
Напишіть нам