Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Як розпізнати ваги, що обманюють?

Як розпізнати ваги, що обманюють?
26/03/2014
Як розпізнати ваги, що обманюють?
3004/2021
  Шановні колеги! Прийміть найкращі вітання і побажання з Великоднем! Смачної паски! Христос Воскрес! Нехай свято подарує вам справжнє щастя і умиротворення. Бажаю вам, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили та наснагу для справ на добробут і процвітання вашої родини. Миру вам, любові і надії в цей радісний день! З повагою в.о.генерального директора ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов  
детальніше >
З Великоднем!
1604/2021
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж І кварталу 2021 року зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (2 сертифікати на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 3 сертифікати на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 4 систем та остаточну  оцінку 6 систем управління, здійснили 6  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів

Здійснюючи щодня покупки в магазині чи на ринку, ми стикаємося з визначенням кількості товару шляхом зважування. Тому мимоволі виникає питання: чи отримуємо ми ту кількість товару, за яку заплатили?

Вже давно ні для кого не секрет, що факт нелегального ввезення та продажу в Україні фальсифікованих торгових ваг має місце. Зокрема, мова йдеться про електронні ваги з індикацією маси, ціни та вартості на електронних платформних вагах китайського виробництва. Фактична похибка цих ваг, як правило, в 10-20 разів вище допустимої.

«Нечесні» ваги можна розпізнати за такими ознаками:

  • відсутність на приладі маркувальної таблички з позначенням торгового знаку або назви виробника, заводського номера, класу точності, максимальної і мінімальної кордонів зважування (Max, Min), року випуску, Знаку затвердженого типу засобів вимірювальної техніки;
  • відсутність засобів обмеження доступу до приладу градуювання і налаштування ваг;
  • відсутність належним чином оформленого експлуатаційного документу з методикою повірки ваг в експлуатації, гарантійними зобов'язаннями і т.д.

Звертаємо увагу підприємців, що займаються торгівлею на вагах, - не купуйте ваговимірювальні прилади, які не внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, дозволених до застосування в Україні, і мають хоч один з перерахованих вище зовнішніх ознак.

Покупцям же слід звертати увагу на пломби повірки: інтервал між повірками повинен становити рік. Також потрібно взяти за правило переважувати куплений товар на контрольних вагах - така техніка, як правило, не бреше, тому що її перевіряють в першу чергу.

 

Поділитися статею:
Напишіть нам