Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Здоров'я - перш за все!

Здоров'я - перш за все!
17/06/2014
Здоров'я - перш за все!
3004/2021
  Шановні колеги! Прийміть найкращі вітання і побажання з Великоднем! Смачної паски! Христос Воскрес! Нехай свято подарує вам справжнє щастя і умиротворення. Бажаю вам, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили та наснагу для справ на добробут і процвітання вашої родини. Миру вам, любові і надії в цей радісний день! З повагою в.о.генерального директора ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов  
детальніше >
З Великоднем!
1604/2021
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж І кварталу 2021 року зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (2 сертифікати на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 3 сертифікати на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 4 систем та остаточну  оцінку 6 систем управління, здійснили 6  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів

В сучасний час людина часто стикається з проблемами, які стосуються здоров'я. Ймовірність їх уникнути збільшується, якщо володіти нескладними знаннями про техніку, яку використовують у медицині.

Як приклад візьмемо діоптриметр - оптичний прилад, використовуваний лікарями-офтальмологами задля перевірки офтальмологічних пробних очних лінз. Це вкрай необхідно, так як за допомогою цих приладів офтальмологи визначають які коригуючі окуляри необхідно виписати клієнтові.

Також діоптриметри є засобом вимірювальної техніки, що використовується під час діагностування та лікування людей. Це підтверджує ДСТУ OIML D12: 2007 «Сфери застосування засобів вимірювальної техніки, що підлягають повірці», а саме п.4 «Повірка в сфері медицини, виготовлення та тестування лікарськіх препаратів». Діоптриметри потрапляють в сферу дії Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та підлягають обов'язковій повірці. Це прописано в ДСТУ 2708:2006 «Повірка засобів вимірювальної техніки», розділ 4 п.4.1 «Сфера застосування».

Повірка проводиться метрологічними центрами або територіальними органами, які уповноважені на проведення даних видів робіт. Таку процедуру як повірка, проводить державний повірник. Після її проведення на підставі виключно позитивних результатів видається свідоцтво, яке підтверджує, що даний прилад придатний до застосування. Наявність таких свідоцтв є обов'язковим, а споживачі, які користуються послугами тих чи інших організацій, мають право упевнитися в його наявності.

Крім державних медичних установ, діоптриметри використовують і фізичні особи, які надають послуги з вибору коригуючих окулярів. Наявність свідоцтв у них зобов'язує стаття 11 п.1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», яка говорить: «Засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися ... якщо вони відповідають вимогам точності, встановленої для цих засобів».

При відсутності документа, що підтверджує придатність приладу, власник несе адміністративну відповідальність, а у разі заподіяння шкоди - кримінальну.

На завершення хочеться додати, що ми самі несемо відповідальність за своє здоров'я.

Будьте уважні та здорові!

Поділитися статею:
Напишіть нам