Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Законодавство України вимагає від товаровиробників перевіряти і контролювати на наявність ГМО

Законодавство України вимагає від товаровиробників перевіряти і контролювати на наявність ГМО
29/05/2017
Законодавство України вимагає від товаровиробників перевіряти і контролювати на наявність ГМО
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Останнім часом і в побуті,  і в публікаціях ЗМІ все частіше зустрічаються теми про шкоду ГМО як для організму людини, так і для навколишнього середовища.

ГМО - генетично модифіковані організми - результат лабораторного процесу, протягом якого гени з ДНК одного виду виймаються і штучно вставляються в гени іншої рослини або тварини. Вперше продукти, які містять ГМО з'явилися на ринках в середині 90-х років і це були томати. Зараз список ГМ культур значно розширився, але самі основні це кукурудза, соя, соняшник, картопля, томати, рис, цукровий буряк,

ГМ рослини вирощуються на відкритих полях, і вже на цій стадії виникає загроза вивільнення ГМО не тільки в навколишнє середовище, але і в ґрунт з подальшими непередбачуваними наслідками.

Встановлено, що вживання продуктів з вмістом ГМО згубно впливає на здоров'я людини. Результатом може бути погіршення імунітету, порушення правильного травлення, поява алергічних реакцій, розвиток кишкової мікрофлори стійкою до антибіотиків. Не можна не відзначити вплив, який чинять ГМО на репродуктивну функцію. Доведено значне зниження народжуваності лабораторних тварин, що харчувалися ГМ-кормом. Причому в кожному наступному поколінні не тільки знижувалася народжуваність, а й зростала кількість мутацій, 3-4 покоління виявлялося вже повністю стерильним.

 Існує ще одна загроза ГМО - це економічна загроза. Якщо раніше фермер частину врожаю залишав на насіння, то при використанні ГМ культури це зробити неможливо, тому що ГМ культури не дають ні життєздатні насіння, ні плоди. У такій ситуації виробники ГМ насіння виявляться монополістами на сільськогосподарському ринку.

Законодавство України вимагає від товаровиробників перевіряти і контролювати на наявність ГМО кожну партію харчових та сільськогосподарських продуктів  і ставити маркування про наявність чи відсутність ГМО. Відповідно до вимог Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» - усі харчові продукти, які не є генетично модифіковані, не містять у складі трансгенних компонентів або їх вміст складає менш ніж 0,9 %, мають маркуватися знаком «Без ГМО».

З питань  дослідження  харчових продуктів  та сировини  на вміст ГМО звертатись за адресою:

м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел. (0552) 41 04 74, e-mail: lab@khcsm.org.ua

Поділитися статею:
Напишіть нам