Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Вимоги нового стандарту ІSО дозволять порівнювати якість життя в містах

Вимоги нового стандарту ІSО дозволять порівнювати якість життя в містах
21/05/2014
Вимоги нового стандарту ІSО дозволять порівнювати якість життя в містах
3004/2021
  Шановні колеги! Прийміть найкращі вітання і побажання з Великоднем! Смачної паски! Христос Воскрес! Нехай свято подарує вам справжнє щастя і умиротворення. Бажаю вам, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили та наснагу для справ на добробут і процвітання вашої родини. Миру вам, любові і надії в цей радісний день! З повагою в.о.генерального директора ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов  
детальніше >
З Великоднем!
1604/2021
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж І кварталу 2021 року зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (2 сертифікати на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 3 сертифікати на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 4 систем та остаточну  оцінку 6 систем управління, здійснили 6  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів

Застосування стандарту ISO 37120:2014 дозволить представникам міської адміністрації, політикам, дослідникам, керівникам приватних компаній, проектувальникам, дизайнерам та іншим фахівцям сконцентрувати свої зусилля на найважливіших питаннях і розробити правила, які допоможуть містам стати зручнішими для життя, рентабельнішими, економічно привабливішими і багатшими.

Навіщо потрібні показники для оцінки міст ?

В даний час 53 % світового населення живе в містах, за оцінками експертів до 2050 року його частка зросте до 70 %. Міста є культурними та економічними центрами, що створюють 70 % глобального ВВП. Інвестування в розвиток міст може бути пріоритетним у багатьох країнах, проте систематична і ефективна робота у цьому напрямку може виявитися складним - і в цьому може допомогти стандарт ISO 37120:2014.

Показники, включені в стандарт ISO 37120:2014 допоможуть оцінити послуги та їх динаміку з кінцевою метою поліпшення якості життя та екологічної стійкості. Єдиний підхід дозволяє без проблем порівнювати міста між собою. Така інформація, у свою чергу, дозволяє ідентифікувати передову практику і вчитися один у одного.

Аспекти, що охоплюються стандартом ISO 37120:2014, включають:

- економіку
- освіту
- енергетику
- екологію
- фінанси
- протипожежний та аварійний захист
- органи державного управління
- охорону здоров'я
- дозвілля
- безпеку
- житло
- тверді відходи
- комунікації та інновації
- транспорт
- міське планування
- каналізація
- водопостачання та санітарні служби

Для кого призначений стандарт?

Стандарт ISO 37120:2014 може застосовуватися в будь-якому міському муніципалітеті або органі місцевого управління: характеризувати послуги, що надаються містом, незалежно від розміру, місця розташування і рівня розвитку.

Перший у своєму роді

ISO 37120:2014 став першим стандартом на оцінку показників міських послуг. Він розроблений як частина збірки стандартів у галузі сталого розвитку населених пунктів.

Стандарт буде опублікований 15 травня на глобальному саміті міст, організовуваний «Службою глобальних показників оцінки міських послуг» Global City Indicators Facility, однієї з організацій, що взяла участь у розробці стандарту.

Переваги застосування стандарту ISO 37120:2014

- підвищення ефективності управління та надання послуг;
- міжнародний бенчмаркінг і метрики;
- місцевий бенчмаркінг і планування;
- інформування при прийнятті рішень особами, які відповідають за стратегію і міське управління;
- взаємне навчання;
- економічний важіль запиту фінансування і визнання на міжнародній арені;
- економічний важіль запиту фінансування на вищих рівнях керівництва;
- принципи сталого планування;
- прозорість і публічність даних для інвестиційної діяльності;
- порівнянні дані по містах для прийняття рішень, аналізу та глобального бенчмаркінгу.

За матеріалами: www.iso.org

 

Поділитися статею:
Напишіть нам