Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Відтепер на Херсонщині з'явилася можливість визначати генетично модифіковані організми (ГМО) в харчових продуктах, сировині та кормах

Відтепер на Херсонщині з'явилася можливість визначати генетично модифіковані організми (ГМО) в харчових продуктах, сировині та кормах
04/07/2014
Відтепер на Херсонщині з'явилася можливість визначати генетично модифіковані організми (ГМО) в харчових продуктах, сировині та кормах
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

ГМО - результат застосування генної інженерії, що дозволяє вбудовувати гени і сегменти ДНК з одного організму в інший з метою досягнення бажаних властивостей. Зараз у світі трансгенні рослини вирощуються на площі понад 80 млн. га. Найпоширеніші - соя, кукурудза, ріпак, пшениця, буряк, тютюн, бавовник, картопля, полуниця. Не має точних даних ні щодо безпечності, ні щодо шкоди від їх вживання, оскільки тривалість спостережень - мізерна. Сказати офіційно, що ГМО шкідливі не може ніхто, частіше за все вживається термін «потенційно небезпечні». Вчені викладають лише деякі теорії про наслідки вживання продукції з ГМО. Сам по собі трансген ніякої видимої шкоди не спричиняє, бо не може вбудовуватись у генетичний код людини. Однак вчені застерігають: вживання продуктів із ГМО може призвести до появи алергічних реакцій. Наприклад, у США, де генетично модифіковані продукти вільно споживаються, від алергії страждають приблизно 70 % населення, у Швеції, де такі продукти під забороною, - лише 7%. Наслідком вживання продуктів із вмістом трансгенів є порушення структури слизовою оболонки шлунку, поява стійкості мікрофлори кишечника до антибіотиків. Ще одним наслідком може стати зниження імунітету та порушення обміну речовин. Наведенні наслідки не є гарантованими у результаті вживання продуктів із ГМО, існує лише певний ризик розвитку таких захворювань. Для доведення усіх наслідків вживання продуктів із ГМО необхідно 40-50 років.

Тому на даному етапі розвитку діяльності сфер передавання, обробляння та використання ГМО необхідним є забезпечення запобігання потенційним негативним наслідкам від здійснення генетично-інженерної діяльності. Ці дії мають бути спрямовані на контролювання у харчових продуктах, промисловій сировині та кормах якісного та кількісного вмісту ГМО на рівні випробувальних лабораторій за допомогою чинних в Україні національних стандартів, гармонізованих з міжнародними.

Фахівцями лабораторії по визначенню генетично модифікованих організмів Випробувального центру продукції ДП «Херсонстандартметрологія» освоєні методи якісного та кількісного визначення трансгенів.

З питань проведення досліджень звертайтеся за адресою:

м. Херсон, вул. Смольна, 134а, тел.(0552) 41-04-74; факс (0552) 41-04-75

e-mail:lab@khcsm.org.ua

Поділитися статею:
Напишіть нам