Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

В УКРАЇНІ ПРОТЯГОМ 2015 РОКУ БУДУТЬ СКАСОВАНІ СТАНДАРТИ КОЛИШНЬОГО СРСР

В УКРАЇНІ ПРОТЯГОМ 2015 РОКУ БУДУТЬ СКАСОВАНІ СТАНДАРТИ КОЛИШНЬОГО СРСР
19/03/2015
В УКРАЇНІ ПРОТЯГОМ 2015 РОКУ БУДУТЬ СКАСОВАНІ СТАНДАРТИ КОЛИШНЬОГО СРСР
3004/2021
  Шановні колеги! Прийміть найкращі вітання і побажання з Великоднем! Смачної паски! Христос Воскрес! Нехай свято подарує вам справжнє щастя і умиротворення. Бажаю вам, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили та наснагу для справ на добробут і процвітання вашої родини. Миру вам, любові і надії в цей радісний день! З повагою в.о.генерального директора ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов  
детальніше >
З Великоднем!
1604/2021
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж І кварталу 2021 року зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (2 сертифікати на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 3 сертифікати на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 4 систем та остаточну  оцінку 6 систем управління, здійснили 6  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів

Програмою діяльності Кабінету Міністрів України на 2015 рік визначено ціль щодо припинення дії на території України стандартів колишнього СРСР, розроблених до 1992 року. (Постанова КМУ від 09.12.2014 р. № 695 та Постанова ВРУ від 11.12.2014 № 26-VIII).

Україна з набуттям членства Світовій організації торгівлі та підписанням Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом визначила пріоритетним напрямком прийняття міжнародних та європейських стандартів як національних з одночасним скасуванням ГОСТів, розроблених до 1992 р., а не розроблення власних національних стандартів, які можуть створювати зайві технічні бар\'єри у торгівлі.
Протягом поточного року національний орган стандартизації має припинити дію усіх чинних в Україні стандартів колишнього СРСР, розроблених до 1992 року. Взагалі у фонді національних стандартів України в данний час знаходиться близько 13 тис. таких документів.

Без заміни будуть скасовані ГОСТи, які вони втратили актуальність, тобто така продукція не випускається або послуга не надається. А також стандарти, якими користується лише одно, або декілька підприємств України. У такому випадку підприємствам пропонується розробити та використовувати стандарт підприємства.

Інші ГОСТи будуть замінені на відповідні національні стандарти, зокрема гармонізовані з міжнародними та регіональними, в тому числі європейськими. Це стосується документів, які використовуються виробниками, за якими випускається продукція та надаються послуги.

З цією метою будуть визначені національні стандарти, які вже розробляються, а також міжнародні та європейські стандарти, які можна прийняти як національні методом підтвердження, з подальшим перекладом у разі необхідності.

Замовником гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими виступає Мінекономрозвитку України. Джерело фінансування розробки національних стандартів у разі відсутності міжнародних та європейських стандартів визначається окремо. При цьому необхідно взяти до уваги, що відповідно до європейської практики саме бізнес фінансує розроблення стандартів.

Джерело: http://www.csm.kiev.ua

Поділитися статею:
Напишіть нам