Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів

Перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів
01/04/2014
Перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба подала до Верховної Ради України низку законопроектів задля «перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів». Зокрема, законопроекти покликані відновити втрачену довіру до українського виробника. Крім цього, оскільки вони є частиною «гігієнічного законодавства» ЄС, повинні розширити експорт української продукції до Європи.

Зокрема, до Верховної Ради подаються такі законопроекти:

  • проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо без-печності харчових продуктів»,
  • проект Закону «Про корми»,
  • проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ідентифікації та реєстрації тварин»,
  • проект Закону «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людьми»,
  • проект Закону «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності якості харчових продуктів, кормів, благополуччя тварин».

За словами Голови Держветфітослужби, усі ці проекти законів було зареєстровано раніше, проте, у зв'язку зі зміною Уряду вони були відкликані. Наразі їх відпрацьовано та втретє подано до Верховної Ради.

Зокрема, як повідомив Володимир Горжеєв, законопроекти мають на меті перезавантажити існуючу систему щодо безпечності харчових продуктів через запровадження в Україні кращих світових практик у зазначеній сфері. Усі ці законодавчі акти є складовою великого «гігієнічного законодавств» Євросоюзу, зазначив керівник галузі.

«За основу змін було взято харчове законодавство ЄС з європейськими механізмами захисту споживачів, механізмами, які дозволяють зробити державний контроль за безпечністю харчових продуктів дійсно результативним та при цьому не створюють зайвих бар'єрів для розвитку харчової промисловості», - резюмував Володимир Горжеєв.

Поділитися статею:
Напишіть нам