Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Мінекономрозвитку започаткувало низку заходів, що сприятимуть ефективному реформуванню у сфері технічного регулювання

Мінекономрозвитку започаткувало низку заходів, що сприятимуть ефективному реформуванню у сфері технічного регулювання
29/07/2014
Мінекономрозвитку започаткувало низку заходів, що сприятимуть ефективному реформуванню у сфері технічного регулювання
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Мінекономрозвитку організувало на базі Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» конференцію на тему «Стратегія розвитку системи технічного регулювання України». Головна мета заходу - інформування представників асоціацій виробників, суб\'єктів господарювання, підприємств, технічних комітетів стандартизації та органів сертифікації стосовно приведення законодавства України у сфері технічного регулювання у відповідність до європейського.
Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і суттєвого зменшення тарифних бар\'єрів у торгівлі для просування української продукції на ринок ЄС і надалі актуальним залишається питання усунення технічних бар\'єрів у торгівлі.

«У нас була постійна співпраця. Вона стала продуктивнішою після 2008 року, коли Україна приєдналася до СОТ, а тепер, після підписання Угоди про асоціацію, співпраця ще більше активізувалася. Наша ціль - допомогти Україні провести необхідні заходи, аби прибрати всі технічні бар\'єри, що перешкоджають торгівлі. Для цього в рамках Проекту, реалізацію якого продовжено до 2015 року, передбачена фінансова допомога в розмірі 39 млн євро», - сказав керівник групи експертів Проекту, фінансованого ЄС, «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар\'єрів у торгівлі між Україною та ЄС» Стефанос Іоакімідіс.

Нагадаємо, аби привести національну систему технічного регулювання до європейських норм і правил, розроблено та прийнято Закони України «Про метрологію та метрологічну діяльність» і «Про стандартизацію» й підготовлено проект Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». А для активізації процесу реформування системи технічного регулювання підготовлено плани-графіки з реалізації цих законів України та план-графік щодо виконання підготовчих заходів до підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА) до кінця 2014 року.

«Кожен із цих документів закладає основу для проведення реформ, направлених на те, щоб дати промисловості можливість виробляти конкурентоспроможну продукцію. Бо ключове питання для нас - навчитися виробляти продукцію, спроможну конкурувати на світових ринках», - наголосив директор департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономрозвитку Леонід Віткін.

Однак, для досягнення успіху у реалізації реформ важливі глибоке розуміння нового законодавства, норм і правил у сфері технічного регулювання, а також підтримка з боку суспільства і товаровиробників. Задля цього у суспільстві започатковується масштабна інформаційно-просвітницька кампанія, яка стосується сфери технічного регулювання. Нинішня конференція - перша з цілої низки аналогічних заходів: надалі передбачається на постійній основі проводити такі інформаційні заходи щодо змісту реформ на центральному й регіональному рівні із залученням європейських експертів. Це сприятиме більшій обізнаності виробників вітчизняної продукції та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української продукції.

Поділитися статею:
Напишіть нам