Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Ми – те, що ми їмо! Класифікація харчових добавок

Ми – те, що ми їмо! Класифікація харчових добавок
23/05/2014
Ми – те, що ми їмо! Класифікація харчових добавок
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Класифікація харчових добавок в системі Codex Alimentarius, розроблена Міжнародною організацією по харчових продуктах і сільському господарству (FAO) при ООН. Всі ці дані доведені до відома виробників продуктів, але оскільки FAO - громадська організація, її інформація носить лише рекомендаційний характер.

  • Е103, Е105, Е121, Е123, Е125, Е126, Е130, Е131, Е142, Е153 - барвники. Містяться в солодкій газованій воді, льодяниках, кольоровому морозиві. Можуть призвести до утворення злоякісних пухлин.
  • Е171-173 - барвники. Містяться в солодкій газованій воді, льодяниках, кольоровому морозиві. Можуть призвести до захворювань печінки і нирок.
  • Е210, Е211, Е213-217, Е240 - консерванти. Є в консервах будь-якого виду (гриби, компоти, соки, варення). Можуть призвести до утворення злоякісних пухлин.
  • Е221-226 - консерванти. Використовуються при будь-якому консервуванні. Можуть призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту.
  • Е230-232, Е239 - консерванти. Містяться в консервах будь-якого виду. Можуть викликати алергічні реакції.
  • Е311-313 - антиоксиданти (антиокислювачі). Є в йогуртах, кисломолочних продуктах, ковбасних виробах, вершковому маслі, шоколаді. Можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • Е407, Е447, Е450 - стабілізатори і загусники. Містяться у варення, джему, згущеному молоці, шоколадному сирі. Можуть викликати захворювання печінки та нирок.
  • Е461-466 - стабілізатори та загусники. Є в варення, джему, згущеному молоці, шоколадному сирі. Можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • Е924a, Е924b - піногасники. Містяться в газованих напоях. Можуть призвести до утворення злоякісних пухлин.

Бензоат натрію (Е211). Натрієва сіль бензойної кислоти виконує досить важливу функцію консерванту - перешкоджає бродінню соків, не дає розмножуватися бактеріям. Її додають у газовану воду і чіпси, в м'ясо і кетчуп. Тривале вживання Е211 в їжу може призвести до порушень в обміні речовин і викликати рак.

Аспартам (Е951). Цей підсолоджувач і підсилювач смаку замінює цукор в продуктах для діабетиків. Аспартам додається в жуйки, напої, консерви, приправи і т.д. Вже кілька років в США, де він застосовується дуже широко, йде кампанія по забороні Е951. Продукти з додаванням аспартама можуть викликати мігрень, висип на шкірі і погіршення мозкової діяльності.

До найбільш шкідливих відносяться консерванти і антиокислювачі.

Так, консервант Е240 (формальдегід) може бути присутнім в консервах (гриби, компоти, варення, соки і т.д.). Консерванти і стабілізатори діють на кшталт антибіотиків.

Крім названих вище, є хімічні сполуки, які не вважаються небезпечними і дозволені до застосування в усьому світі. Однак, наскільки доречно говорити про їх нешкідливість. Ось одні з найпоширеніших: Е250 - нітрит натрію, Е251 - нітрат натрію, Е252 - нітрат калію. Без цих добавок неможливо уявити собі ковбасні вироби. У процесі обробки ковбасний фарш втрачає свій ніжно-рожевий колір, перетворюючись у сіро-буру масу. Тоді в хід йдуть нітрати і нітрити, і от з вітрини на нас «дивиться» вже варена ковбаса кольору парної телятини. Нітродобавки містяться не тільки у ковбасних виробах, а й у копченій рибі, шпротах, консервованому оселедці.

Порада споживачеві!
Уважніше читайте написи на етикетках. Не дивлячись, цілком можна купити крохмаль зі смаком, запахом і кольором ковбаси.
Деякі добавки шкідливі тільки у великій кількості, але канцерогени мають властивість - накопичуватися в організмі. Будь-яка модифікація продуктів робить їх потенційно небезпечними для здоров'я.
Не купуйте продукти з довгостроковим терміном зберігання, вказаним на етикетці - ознака того, що в їстівному складі багато консервантів.
Будьте пильними!

 

Поділитися статею:
Напишіть нам