Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Як виглядатиме обслуговуючий персонал у недалекому майбутньому?

Як виглядатиме обслуговуючий персонал у недалекому майбутньому?
06/04/2014
Як виглядатиме обслуговуючий персонал у недалекому майбутньому?
3004/2021
  Шановні колеги! Прийміть найкращі вітання і побажання з Великоднем! Смачної паски! Христос Воскрес! Нехай свято подарує вам справжнє щастя і умиротворення. Бажаю вам, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили та наснагу для справ на добробут і процвітання вашої родини. Миру вам, любові і надії в цей радісний день! З повагою в.о.генерального директора ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов  
детальніше >
З Великоднем!
1604/2021
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж І кварталу 2021 року зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (2 сертифікати на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 3 сертифікати на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 4 систем та остаточну  оцінку 6 систем управління, здійснили 6  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів

Роботи вже давно й успішно застосовуються у виробництві, медицині, а також у якості іграшок, проте не так давно з'явився новий персонаж: обслуговуючий робот. Ці мобільні помічники в обслуговуванні, здійсненні фізичної діяльності та транспортуванні людей зроблять революцію в галузі і трансформують наше життя. Здатні розуміти голос і жести, вони реагують на дотики, можуть підключатися до нашої нервової системи і «читати наші думки», перехоплюючи мозкові хвилі. Наукова фантастика стає реальністю.

У 2012 році одна японська компанія приступила до пілотних випробувань екзоскелета (зовнішнього каркаса), який будучи одягненим на ноги людини, міг перехоплювати сигнали головного мозку і пересуватися. Цей пристрій одержав назву першого реального кіборга. Він може використовуватися не тільки пацієнтами, що страждають нестійкістю або травмами хребта, але й медсестрами, співробітниками аварійних служб та іншими професіоналами в якості додаткової опори, наприклад, при підйомі і перенесенні людей.

Особливий інтерес становить те, що ця японська компанія була однією з перших, яка застосувала проект стандарту ISO 13482:2014 «Вимоги безпеки до роботів для персонального обслуговування».

Навіщо так поспішати, застосовуючи стандарт, який ще навіть не був опублікований?

Професор Гурвіндер Вірк (Gurvinder Virk), голова робочої групи ІСО, що розробив стандарт, роз'яснює: «Хоча роботи застосовуються вже давно, їх застосування було обмежене сектором виробництва, де практично відсутній контакт з людьми. Оскільки ця ситуація починає змінюватися, необхідний ретельний аналіз ризиків для забезпечення нашої безпеки - що і пропонує стандарт ISO 13482».

Стандарт ISO 13482 відкриває нові дороги в промисловості для нових учасників. Дрібні інноваційні фірми та інвестори в першу чергу потребують підтримки та опису правил гри. «Фактично, єдине, що потрібно для широкого розповсюдження ринку персональної робототехніки - це розробка стандартів на безпеку», - зазначає Вірк.

Безліч програм, від роботів-сміттєзбирачів до персональних роботів, що нагадують пацієнтам, що страждають деменцією, про необхідність прийняти ліки, попити і поїсти, вже застосовуються. Такі роботи можуть також служити сполучною ланкою між літнім пацієнтом і його сім'єю або обслуговуючим персоналом.

«Ми чудово усвідомлюємо, що цей сектор промисловості ще зовсім молодий і, тому очікуємо поновлення стандарту ISO 13482 в міру того, як технології будуть розвиватися з тим, щоб забезпечити актуальність вимог і безпеку людей, що взаємодіють з цими новими пристроями», - пояснює професор Вірк. «Найвідоміші експерти в цій галузі вже розробляють додаткове керівництво ІСО».

Нарешті, не можна не сказати про те, що персональні роботи призначені для підвищення якості життя. Основним фактором їх створення стало старіння населення. Однак, такі прилади як пилосос Roomba доводять, що роботи можуть бути дуже популярні і серед молодого покоління, що не встигає виконувати повсякденні завдання типу прибирання будинку.

За матеріалами: http://www.iso.org/iso/ru/home/news_index/news_archive/news.htm?refid=Ref1818

 

 

Поділитися статею:
Напишіть нам