Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Анатолій Максюта: Нова модель зростання національної економіки запрацює з 2015 року

Анатолій Максюта: Нова модель зростання національної економіки запрацює з 2015 року
05/05/2014
Анатолій Максюта: Нова модель зростання національної економіки запрацює з 2015 року
3004/2021
  Шановні колеги! Прийміть найкращі вітання і побажання з Великоднем! Смачної паски! Христос Воскрес! Нехай свято подарує вам справжнє щастя і умиротворення. Бажаю вам, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення і супроводжували Вас і Вашу родину, давав сили та наснагу для справ на добробут і процвітання вашої родини. Миру вам, любові і надії в цей радісний день! З повагою в.о.генерального директора ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов  
детальніше >
З Великоднем!
1604/2021
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж І кварталу 2021 року зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (2 сертифікати на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 3 сертифікати на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 4 систем та остаточну  оцінку 6 систем управління, здійснили 6  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів

Уряд України зараз повинен вирішувати одночасно декілька важливих питань. Це, перш за все, фінансова стабілізація, вихід на траєкторію сталого економічного зростання, (стабільного у майбутні роки), а також зміна акцентів рушійних сил економіки з традиційного споживання на інвестиційну модель розвитку, яку отримаємо у результаті реформ. На цьому зосередив увагу Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта 29 квітня у ході брифінгу стосовно макроекономічних показників за перший квартал 2014 року.

«За попередніми підрахунками, ВВП за перший квартал становитиме -1%. У цілому результати першого кварталу для нас є кращими, ніж ми очікували. Не дивлячись на суспільно-політичну ситуацію у державі, економіка України має певний запас міцності, і ми сподіваємося, що зможемо через проведення реформ мобілізувати той потенціал економіки, який ми маємо, для того, щоб сформувати модель, яка би була стійкою до різних впливів», - додав Перший заступник Міністра.

Анатолій Максюта уточнив, що у першому кварталі 2014 року зберігся вплив тих негативних чинників, які відчувала економіка України і минулоріч. Це перш за все - несприятливе зовнішньоекономічне середовище та обмеженість фінансових ресурсів в економіці. Найбільш негативний вплив від стримуючих чинників відчуло промислове виробництво (падіння становило 5%) та будівництво (скорочення на 6,4%). Промислове виробництво скоротилося через низький зовнішній попит; зовнішньоторговельні обмеження з боку країн-членів МС (в першу чергу, на машинобудівну продукцію) та негативні очікування суб\'єктів економічної діяльності. А індекс будівельної продукції зменшився під впливом відсутності інвестиційної активності підприємств, звуження інвестиційних можливостей бюджетної сфери, високої вартості кредитів.

Проте, навіть у такій складній ситуації окремі види економічної діяльності продовжували демонструвати достатньо високі темпи зростання. Найвищі темпи зростання спостерігались у роздрібній торгівлі (обсяги обороту збільшилися на 7,7%). Це було зумовлено розвитком торговельних мереж та каналів збуту продукції.

У січні-лютому 2014 року було зафіксовано скорочення від\'ємного сальдо торгівлі товарами та послугами (до 558 млн дол. США проти 1675 млн дол. США у січні-лютому 2013 року) через те, що падіння імпорту товарів та послуг відбувалося майже вдвічі більшими темпами, ніж експорту (на 14,1% та 7,4% відповідно).

На споживчому ринку відбулося прискорення росту споживчих цін, що зумовлено девальвацією гривні та дією сезонного фактора. Зростання цін становило 3%.

Разом з тим, у січні-березні 2014 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників зросла на 5,3% і становила 3244 гривні. Зростання реальної (з урахуванням інфляції) середньомісячної заробітної плати становило 3,5%.

На останок Перший заступник Міністра зазначив, що цей рік, звісно, буде важким. На кінець року від\'ємний ВВП може становити близько -3%, але глибоке реформування, перш за все бюджетної і податкової сфер, дають упевненість експертам говорити, що саме нинішній рік стане основою для того, щоб з наступного почала діяти якісно нова модель зростання національної економіки.

За матеріалами: http://www.me.gov.ua/

Поділитися статею:
Напишіть нам