Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

«Забруднення ґрунту токсичними металами - актуальна екологічна проблема» - стверджують фахівці випробувального центру продукції

«Забруднення ґрунту токсичними металами - актуальна екологічна проблема» - стверджують фахівці випробувального центру продукції
19/07/2017
«Забруднення ґрунту токсичними металами - актуальна екологічна проблема» - стверджують фахівці випробувального центру продукції
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Зростаюча увага до охорони навколишнього середовища викликала  особливу зацікавленість до питань впливу на ґрунти важких металів.

На цю проблему звернули увагу  при дослідженні родючості  ґрунтів, оскільки, такі елементи як залізо, марганець, цинк, кобальт, молібден та інші дуже важливі для життєдіяльності рослин, а також  для тварин і людей. Вони відомі під назвою мікроелементів, тому що необхідні в малих кількостях. Всі мікроелементи можуть негативно впливати на сільськогосподарські культури, якщо концентрація їх доступних форм перевищує певну межу і цим самим знижувати кількість і якість продукції. Деякі важкі метали, наприклад, ртуть, свинець, кадмій, які, очевидно, не дуже важливі для рослин і тварин, шкідливі для здоров’я людини навіть при низьких концентраціях.

Вихлопні гази транспортних засобів, вивіз на поля мулу після очищення стічних вод, зрошення стічними водами, внесення фосфатних та органічних добрив, застосування пестицидів і тому подібне привели до збільшення концентрації важких металів у ґрунті. Було виявлено, що в результаті використання органічних добрив зростає концентрація таких хімічних елементів як свинець, кадмій, мідь, цинк, залізо, марганець. Враховуючи повільне виведення важких металів з ґрунту, при тривалому находженні навіть відносно невеликих кількостей кадмію і свинцю, їхня концентрація з часом може досягати дуже високих показників.

На вміст різних металів в ґрунтах помітну дію виявляє атмосфера. Важкі метали в основному потрапляють в атмосферу в складі аерозолю. А також в результаті опадів на поверхню ґрунту  можуть потрапити  свинець, кадмій, миш’як, ртуть, хром, нікель та інші елементи.

Тому забруднення ґрунту токсичними металами досить актуальна екологічна проблема. І саме в ґрунтах необхідно нормувати вміст важких металів, оскільки ґрунти впливають на хімічний склад природних вод, рослин, на продукти тваринного походження, а, отже, і на здоров’я людини.

Нормування вмісту важких металів передбачає встановлення їхніх гранично допустимих концентрацій (ГДК). Це така концентрація, яка протягом довгого впливу на ґрунт і на проростаючи на ньому рослини не викликає патологічних змін або аномалій під час біологічних процесів, а також не призводить до накопичення токсичних елементів у сільськогосподарських культурах.

Випробувальний центр продукції Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» визначає вміст важких металів у ґрунті. З питань проведення досліджень звертайтесь за адресою: м. Херсон, вул. Смольна, 134а, факс (0552)41 04 74, е-mail: lab@khcsm.org.ua         

Поділитися статею:
Напишіть нам