Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Всесвітній день метрології - 20 травня

Всесвітній день метрології - 20 травня
20/05/2019
Всесвітній день метрології - 20 травня
2505/2020
Впродовж 4-х місяців з початку 2020 року фахівці випробувального центру продукції Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» прийняли на випробування 468 зразків продукції, з них по договірних роботах – 427 зразків, за рішенням органу з сертифікації – 41 зразок.   Фахівці провели 5 054 випробування продукції, видали 468 протоколів випробувань. За результатами випробувань вимогам нормативних документів не відповідало 4 зразки продукції. До того ж  перевірено 70 зразків продукції на вміст ГМО, в одному із зразків виявлено вміст ГМО. Крім того, фахівці взяли участь в 15 раундах Програми міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (МПР). Для 4-х фахівців підприємства області проведено…
детальніше >
У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» провели понад 5 тисяч випробувань
1905/2020
Впродовж 4-х місяців 2020 року фахівці сектору метрологічного забезпечення Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» встановили та документально підтвердили технічну компетентність 43 лабораторій в Херсонській області, що виконують вимірювання. Крім того, фахівці відповідно до вимог СОУ РЧ 74.9-02568648-001:2015 провели оцінювання стану вимірювань в 15 вимірювальних лабораторіях, здійснили моніторинг фактичного стану вимірювань в 28 вимірювальних лабораторіях. З метою незалежного підтвердження запровадження та оцінки відповідності системи керування вимірюваннями вимогам, встановленим ДСТУ ISO 10012:2005, фахівці провели моніторинг фактичного стану вимірювань в двох вимірювальних лабораторіях. До того ж фахівці надали для одного підприємства інформаційно-консультаційні послуги щодо підготовки комплекту документів для документального…
детальніше >
В Херсонській області підтвердили технічну компетентність 43 лабораторії, що виконують вимірювання

Тема Всесвітнього дня метрології 2019 року - «Міжнародна система одиниць вимірювання - принципово краще».

Ця тема була обрана тому, що 16 листопада 2018 року Генеральна конференція з мір та ваг погодила, мабуть, один з найбільш значних змін Міжнародної системи одиниць (СІ) з моменту її створення. Дослідження нових методів вимірювання, в тому числі з використанням квантових явищ, лежать в основі змін, які набирають чинності 20 травня 2019 року. В даний час СІ ґрунтується на наборі визначень, кожне з яких пов'язане з законами фізики, і має перевагу, що полягає в можливості забезпечити подальше вдосконалення науки і техніки в галузі вимірювань для задоволення потреб майбутніх користувачів протягом багатьох років.

Дійсно, більш широке поширення метрологія, наука про вимірювання, грає центральну роль в наукових відкриттях і інноваціях, промисловому виробництві і міжнародній торгівлі, в поліпшенні якості життя і в захисті глобального навколишнього середовища.

Всесвітній день метрології - це щорічне святкування підписання Метричної конвенції 20 травня 1875 року представниками сімнадцяти країн. Конвенція заклала основу для глобального співробітництва в галузі науки про вимірювання і в її промислового, комерційного та громадському застосуванні. Початкова мета Метричної конвенції - всесвітнє однаковість вимірювань - залишається такою ж важливою сьогодні, як це було в 1875 році.

Проект Всесвітнього дня метрології реалізується спільно ВІРМ і МОЗМ. Ми сподіваємося, що вам сподобається цей сайт, і що ваша країна або метрологічна організація приєднаються до нас і візьмуть участь в цьому році.

Привітання Директорів МБМВ і МБЗМ до Всесвітнього Дня метрології 20 травня 2019 року.

Міжнародна система одиниць стала фундаментально краще

Міжнародна система одиниць (СІ), що застосовується в усьому світі для вимірювань - це узгоджено прийнятий набір одиниць. Незважаючи на те, що однією з її цілей є створення стабільної протягом довгого часу основи вимірювань, вона завжди була практичною і динамічною системою, яка змінювалася, використовуючи найостанніші наукові досягнення.

У листопаді 2018 року Генеральна конференція з мір та ваг в Версалі прийняла ряд змін в Міжнародній системі одиниць, найбільш істотних з часу затвердження її в 1960 році. Вони сприяють зміцненню основ СІ з урахуванням сучасного розуміння законів природи і дозволяють позбутися від зв'язку СІ з визначеннями, заснованими на фізичних артефактах. Зміни, засновані на результатах наукових досліджень із застосуванням нових методів вимірювань, використовують квантові ефекти в якості основи еталонів, є фундаментальними.

Схвалені в листопаді 2018 р зміни вступають в чинності 20 травня 2019 р в спеціально обрану дату - річницю підписання Метричної конвенції, відзначаємо як Всесвітній День Метрології. З огляду на, що ці зміни виявляться в віддаленому майбутньому, особливу увагу було приділено питанню сумісності нових і діючих визначень на момент внесення змін. Для багатьох споживачів, за винятком самих вимогливих користувачів, ці зміни не будуть помітними, але насправді їх роль полягає в тому, що вони можуть позначитися в результаті на способах встановлення простежуваності. Триватиме на міжнародному рівні діяльність щодо забезпечення однаковості засобів вимірювань, щоб при їх застосуванні в торгівлі, промисловості та іншими споживачами не було помітних відмінностей при використанні заходів ваги, довжини та інших величин.

Нові визначення використовують ідею «правила природи для створення правил вимірювань», яка б пов'язала вимірювання на атомному і квантовому рівнях з вимірами на макроскопічному рівні. Вони реалізують наше прагнення забезпечити метричній системі загальну доступність до міжнародно узгодженої бази вимірювань. Вони створюють основу для майбутніх інновацій в вимірах, які дозволять через визначення секунди, метри, ампера і Кельвіна використовувати переваги вимірювань на атомному рівні і рівні квантових ефектів для досягнення рівнів точності, обмежених тільки нашою здатністю виконувати спостереження.

 

Мартін Мілтон                                                                                          Ентоні Доннеллан

Директор МБМВ                                                                                       Директор МБЗМ

Поділитися статею:
Напишіть нам