Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Вимоги нового стандарту ІSО дозволять порівнювати якість життя в містах

Вимоги нового стандарту ІSО дозволять порівнювати якість життя в містах
21/05/2014
Вимоги нового стандарту ІSО дозволять порівнювати якість життя в містах
1604/2021
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж І кварталу 2021 року зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (2 сертифікати на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 3 сертифікати на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 4 систем та остаточну  оцінку 6 систем управління, здійснили 6  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів
1504/2021
Впродовж І кварталу 2021 року у фахівці Органу з сертифікації продукції та послуг ДП «Херсонстандартметрологія» видали 22 сертифікати на продукцію та послуги. З них 11 сертифікатів на харчову продукцію, 7 сертифікатів на промислову продукцію, 3 сертифікати на готельні послуги, 1 сертифікат на послуги харчування. Всього впродовж І кварталу 2021 року на добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшла 32 заявки. Сертифікація передбачає підтвердження третьою стороною показників (характеристик) продукції (процесів або послуг) на підставі випробувань, обстеження, атестації виробництва та оцінки систем управління якістю.  Згідно з галуззю акредитації Орган з оцінки відповідності                       ДП…
детальніше >
На добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшло 32 заявки

Застосування стандарту ISO 37120:2014 дозволить представникам міської адміністрації, політикам, дослідникам, керівникам приватних компаній, проектувальникам, дизайнерам та іншим фахівцям сконцентрувати свої зусилля на найважливіших питаннях і розробити правила, які допоможуть містам стати зручнішими для життя, рентабельнішими, економічно привабливішими і багатшими.

Навіщо потрібні показники для оцінки міст ?

В даний час 53 % світового населення живе в містах, за оцінками експертів до 2050 року його частка зросте до 70 %. Міста є культурними та економічними центрами, що створюють 70 % глобального ВВП. Інвестування в розвиток міст може бути пріоритетним у багатьох країнах, проте систематична і ефективна робота у цьому напрямку може виявитися складним - і в цьому може допомогти стандарт ISO 37120:2014.

Показники, включені в стандарт ISO 37120:2014 допоможуть оцінити послуги та їх динаміку з кінцевою метою поліпшення якості життя та екологічної стійкості. Єдиний підхід дозволяє без проблем порівнювати міста між собою. Така інформація, у свою чергу, дозволяє ідентифікувати передову практику і вчитися один у одного.

Аспекти, що охоплюються стандартом ISO 37120:2014, включають:

- економіку
- освіту
- енергетику
- екологію
- фінанси
- протипожежний та аварійний захист
- органи державного управління
- охорону здоров'я
- дозвілля
- безпеку
- житло
- тверді відходи
- комунікації та інновації
- транспорт
- міське планування
- каналізація
- водопостачання та санітарні служби

Для кого призначений стандарт?

Стандарт ISO 37120:2014 може застосовуватися в будь-якому міському муніципалітеті або органі місцевого управління: характеризувати послуги, що надаються містом, незалежно від розміру, місця розташування і рівня розвитку.

Перший у своєму роді

ISO 37120:2014 став першим стандартом на оцінку показників міських послуг. Він розроблений як частина збірки стандартів у галузі сталого розвитку населених пунктів.

Стандарт буде опублікований 15 травня на глобальному саміті міст, організовуваний «Службою глобальних показників оцінки міських послуг» Global City Indicators Facility, однієї з організацій, що взяла участь у розробці стандарту.

Переваги застосування стандарту ISO 37120:2014

- підвищення ефективності управління та надання послуг;
- міжнародний бенчмаркінг і метрики;
- місцевий бенчмаркінг і планування;
- інформування при прийнятті рішень особами, які відповідають за стратегію і міське управління;
- взаємне навчання;
- економічний важіль запиту фінансування і визнання на міжнародній арені;
- економічний важіль запиту фінансування на вищих рівнях керівництва;
- принципи сталого планування;
- прозорість і публічність даних для інвестиційної діяльності;
- порівнянні дані по містах для прийняття рішень, аналізу та глобального бенчмаркінгу.

За матеріалами: www.iso.org

 

Поділитися статею:
Напишіть нам