Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

В Україні розробили порядок маркування органічної продукції

В Україні розробили порядок маркування органічної продукції
09/03/2014
В Україні розробили порядок маркування органічної продукції
0608/2019
Впродовж першого півріччя 2019 року фахівці Органу з сертифікації продукції та послуг ДП «Херсонстандартметрологія» видали 106 сертифікатів на продукцію та послуги. З них 41 сертифікат на харчову продукцію, 32 сертифікати на промислову продукцію, 16 сертифікатів на готельні послуги, 20 сертифікатів на послуги харчування та 2 сертифікати на послуги ДТЗ. Всього впродовж першого півріччя 2019 року на добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшло 125 заявок. Сертифікація передбачає підтвердження третьою стороною показників (характеристик) продукції (процесів або послуг) на підставі випробувань, обстеження, атестації виробництва та оцінки систем управління якістю.             Згідно з галуззю акредитації Орган з оцінки відповідності ДП «Херсонстандартметрологія» акредитований на проведення…
детальніше >
На добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшло 125 заявок
0108/2019
Впродовж першого півріччя 2019 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 41 нормативний документ і тепер він налічує  20 403 найменування стандартів.  Для  95 підприємств області виготовлено  260 офіційних копії нормативних документів, для 46 підприємств області впродовж  першого півріччя 2019 року актуалізовано 999 нормативних документів. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали методичну допомогу з розробки технічних умов для 83 підприємств області, взяли на облік  6 одиниць технічних умов та 38 одиниці змін до технічних умов.   Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги  звертатись за адресою м. Херсон, вул. Смольна, 134-А,  кімн. 203,…
детальніше >
Стандартизація: 95 підприємств області забезпечені офіційними копіями нормативних документів

Маркувати продукцію як органічну виробники можуть лише за наявності сертифіката відповідності.

Маркування має складатися з державного або приватного логотипу органічної продукції

Міністерство аграрної політики та продовольства України з метою ідентифікації органічних продуктів харчування споживачами розробило порядок їх маркування.

Розроблені правила маркування та вимоги до неї закріплені проектом постанови Кабінету міністрів «Про затвердження Порядку та вимог до маркування органічної продукції», опублікованому на офіційному веб-сайті Мінагрополітики.

Згідно з запропонованим порядком, маркувати продукцію як органічну виробники можуть лише за наявності сертифіката відповідності. При цьому сама маркування повинно складатися з державного або приватного логотипу органічної продукції, під яким вказується номер контролюючого органу, який складається з акроніма, який визначає країну, в якій знаходиться сертифікований оператор; терміна, який позначає метод, що забезпечує посилання на метод органічного виробництва; код сертифікаційного органу.

Крім того, Мінагрополітики пропонує обов\'язково вказувати на маркуванні органічної продукції країну походження товару, виробника та адреса потужностей виробництва, відсоток органічних інгредієнтів по відношенню до загальної кількості складових сільськогосподарського походження. При цьому для маркування перероблених харчових продуктів, згідно з проектом постанови, логотип «Органічна продукція» може використовуватися тільки в тому випадку, якщо не менше 95 % ваги їх інгредієнтів сільськогосподарського походження є органічним.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2013 року в Україні набув чинності Закон «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», що регулює відносини у сфері виробництва та обігу органічної продукції. Законом також були визначені загальні правила виробництва органічної продукції (сировини) тваринного і рослинного походження.

За оцінками Федерації органічного руху України, обсяг внутрішнього споживання органічної продукції сільського господарства в грошовому еквіваленті в країні в 2013 році склав близько 12 млн. євро, що на 52 % більше, ніж роком раніше.

Довідка УНІАН. Органічна продукція сільського господарства - це продукція, виготовлена без використання (або з меншим використанням) синтетичних пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, регуляторів росту, штучних харчових добавок, а також без використання генетично модифікованих продуктів.

З питань проведення досліджень продуктів харчування звертатися за адресою:
м. Херсон, вул. Смольная, 134 - а, тел. (0552 ) 41 04 74, факс (0552 ) 41 04 75
e - mail: lab@khcsm.org.ua
з питань проведення сертифікаціі продукції тел. ( 0552 ) 41 04 70,
факс ( 0552 ) 41 04 69

 

Поділитися статею:
Напишіть нам