Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Уряд приступив до реформування системи регуляторної політики

Уряд приступив до реформування системи регуляторної політики
19/08/2014
Уряд приступив до реформування системи регуляторної політики
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

На брифінгу в Українському кризовому центрі 13 серпня було презентовано концепцію дерегуляції - реформування системи регуляторної політики із програмою конкретних заходів для впровадження, яка дозволить суттєво спростити ведення бізнесу та зменшити витрати підприємців, а також значно підвищить позиції України у рейтингу Doing Business.
За ініціативи Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, Міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети та заступника Глави Адміністрації Президента Дмитра Шимківа у рамках оголошених пріорітетів розвитку економіки України, група радників Міністра систематизувала увесь попередній досвід у дерегуляції, проаналізувала "точки болю" для бізнесу в ключових індустріях. На базі аналізу сформовано та пріоритезовано дерегуляційні ініціативи за критеріями економічного ефекту та легкості виконання.
Очікується, що загальний економічний ефект від імплементації стратегії складе близько 300 млрд. грн. до 2020 року. Так, впровадження лише 14 першочергових ініціатив призведе до ліквідації корупційних потоків на 8-9 млрд. грн. на рік.
Концепція з 1000 дерегуляційних ініціатив у загальноекономічному вимірі торкається скасування ліцензій, дозволів, регламентів, сертифікатів, приписів, скорочення частоти перевірок, і, навіть, ліквідації цілих підрозділів та державних регулюючих органів.
«Очікується спрощення ведення бізнесу в Україні, поліпшення загального бізнес-клімату та умов ведення бізнесу. Зокрема, скасування 100 ліцензій; скорочення кількості дозволів і часу на їх отримання вдвічі, скорочення кількості податків до 9 та спрощення їх адміністрування, скорочення організацій з контролюючими функціями з 79 до 32, скорочення функцій контролю на 40%», - сказав керівник групи радників Міністра економічного розвитку і торгівлі України Данило Пасько.
Був проведений детальний аналіз економічного ефекту від впровадження стратегії у ключових галузях економіки України: харчовій, аграрній, будівельній, електроенергетики, нафтогазовій, інформаційних технологій. Очікуваний економічний ефект по галузям становитиме приблизно 86 млрд. грн., скорочення корупційних потоків - близько 64 млрд. грн. і видатків бюджету на 24 млрд. грн.
Концепція буде впроваджуватись з урахуванням найкращих міжнародних практик та дозволить усунути надмірні регуляторні бар'єри і побудувати сприятливий бізнес-клімат України.
Зараз є вкрай важливим широке публічне обговорення реформи та пріоритетних дерегуляційних ініціатив. Громадська підтримка є ключовим рушієм реформування, на який Міністерство буде покладатися в процесі імплементації. Це сприятиме відкритості та прозорості процесу підготовки та прийняття рішень у сфері регуляторної політики та надасть цінний зворотній зв'язок від бізнесу та громадськості задля ефективної співпраці.
«Зараз починається найважча частина - впровадження. Ми чітко знаємо, що треба робити, тепер починається справжня битва. Ми хочемо розраховувати на підтримку тих зацікавлених сторін, які хочуть реального спрощення ведення бізнесу в Україні», - наголосив Павло Шеремета.
З метою прямого діалогу влада-бізнес створена інтернет-платформа Easy Business (www.easybusiness.in.ua ).

Поділитися статею:
Напишіть нам