Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Щодо переліку видів нехарчової продукції, яка підлягає державному ринковому нагляду

Щодо переліку видів нехарчової продукції, яка підлягає державному ринковому нагляду
20/01/2014
Щодо переліку видів нехарчової продукції, яка підлягає державному ринковому нагляду
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Так, Кабінет Міністрів на своєму засіданні 9 січня прийняв постанову «Про затвердження переліку видів продукції, яка підлягає державному ринковому нагляду». Мета постанови - не лише підвищити ефективність заходів з контролю над виробництвом і ввезенням нехарчової продукції, а й забезпечити ефективне використання кадрових, фінансових та інших ресурсів для здійснення ринкового нагляду і контролю. Крім того, ця постанова також забезпечує проведення органами ринкового нагляду та митними органами відповідних перевірок пропорційно рівню загрози суспільним інтересам.

Проект постанови поданий Міністерством торгівлі та економічного розвитку і відповідає пріоритетним завданням Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Ця постанова розмежовує види продукції, виробництво і ввезення яких контролювалися державою, між органами державного ринкового нагляду, з метою запобігання дублюванню наглядових функцій органами і приведення актів Кабінету Міністрів у відповідність із Законами України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та «Про загальну безпечність нехарчової продукції». Водночас постанова пропонує видалити з переліку видів продукції ту, до якої немає спеціальних вимог щодо забезпечення її безпеки та необхідності планових переві-рок.

Зокрема, переліком затверджено наступні види продукції: морське обладнання; засоби захисту рослин та догляду за тваринами; ліфти; канатні дороги для перевезення пасажирів; обладнання, що працює під тиском; засоби індивідуального захисту; радіоустаткування; пральні машини; лампи побутового використання; іграшки; миючі засоби; устаткування, що створює електромагнітне випромінювання; побутова техніка; взуття; медичні засоби; будівельні вироби; с/г техніка тощо.

Водночас постанова скасовує попередню постанову Кабінету Міністрів «Про затвердження переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності».

Раніше Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» були затверджені параметри, відповідно до яких органи ринкового нагляду та сфери їх відповідальності визначалися Президентом України. Але лише з прийняттям переліку видів продукції органи нагляду можуть повною мірою здійснювати свої функції.

У цій постанові, зокрема, встановлено такі органи державного нагляду: Державна інспекція з безпеки на морському та річковому транспорті; Державна ветеринарна та фітосанітарна служба; Державна інспекція з питань захисту прав споживачів; Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки; Державна служба України з лікарських засобів; Державна інспекція сільського господарства; Державна архітектурно-будівельна інспекція; Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті. Безпека інфраструктури залізничного транспорту віднесена до Укртранcінспекції.

Поділитися статею:
Напишіть нам