Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Що означатиме підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для сфери технічного регулювання України?

Що означатиме підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для сфери технічного регулювання України?
03/04/2014
Що означатиме підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для сфери технічного регулювання України?
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Нововведення в сфері технічного регулювання

Основним інструментом у сфері технічного регулювання, передбаченим проектом Угоди про асоціацію, є Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА).
Укладення АСАА означатиме наступне:

  1. Вимоги українських технічних регламентів до продукції та пов'язаних процесів є ідентичними вимогам відповідних директив ЄС.
  2. Технічний регламент встановлює вимоги до характеристик продукції та пов'язаних з ними процесів і методів виробництва, які є обов'язковими для застосування. Технічні регламенти можуть також включати або виключно стосуватися термінології, символів, пакування, маркування або етикетування.
  3. Вимоги щодо безпечності продуктів харчування (хімічні, мікробіологічні показники тощо) не є предметом технічних регламентів.
  4. Стандарти, що надають презумпцію відповідності вимогам технічних регламентів та їхні переліки є ідентичними відповідним європейським гармонізованим стандартам та їх перелікам.
  5. Вимоги до призначених органів є ідентичними вимогам до нотифікованих органів в ЄС.
  6. Результати робіт з оцінки відповідності українських органів визнаватимуться в ЄС, Швейцарії, Норвегії, Ісландії, Туреччині та потенційно в США, Канаді, Японії, Австралії, Новій Зеландії.
  7. Українські виробники отримають право нанесення європейського знака відповідності СЕ.
  8. Стандарт містить правила, настанови та характеристики продукції та пов'язаних процесів і методів виробництва, додержання яких не є обов'язковим.
  9. В розумінні права СОТ обов'язковий стандарт фактично прирівнюється до технічного регламенту.

З питань оцінки відповідності звертатися в Орган з сертифікації за адресою:

ДП «Херсонстандартметрологія» (кімн. 207), м. Херсон, вул. Смольна, 134а, тел.(0552)41 04 70, 41 04 71, 41 04 73

 

Поділитися статею:
Напишіть нам