Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини

Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини
16/01/2014
Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини
0912/2019
Впродовж 11 місяців 2019 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 68 нормативних документів і тепер він налічує  20 430  найменування стандартів.  Для  176 підприємств області виготовлено  491 офіційну копію нормативних документів, для 85 підприємств області впродовж  11 місяців 2019 року актуалізовано 2050 нормативних документів. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали методичну допомогу з розробки технічних умов для 146 підприємств області, взяли на облік  12 одиниць технічних умов та 71 одиницю змін до технічних умов. Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги  звертатись за адресою м. Херсон, вул. Смольна, 134-А,  кімн. 203, тел.…
детальніше >
Стандартизація: 176 підприємств області забезпечені офіційними копіями нормативних документів
0412/2019
Туризм є однією з галузей економіки України, що активно розвивається. Пріоритетний напрям розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення якості життя в Україні, утворення додаткових робочих місць, поповнення валютних запасів держави та підвищення її авторитету на міжнародному рівні. З метою   підвищення   рівня   туристичного   обслуговування, сприяння   споживачам   у  свідомому  виборі  туристичних  послуг, забезпечення рівних можливостей суб'єктам  туристичної  діяльності на ринку туристичних послуг,  забезпечення захисту прав і законних інтересів,  життя,  здоров'я та майна громадян,  підвищення  рівня екологічної    безпеки    об'єктам    туристичної   інфраструктури присвоюються категорії якості та рівня обслуговування. Категорії готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення…
детальніше >
До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!

Все більшої популярності у світі і зокрема в Україні, набирає продукція органічного походження. Причиною цього є зростаюча різниця між якістю та рівнем безпеки продуктів, що виробляються сьогодні і сертифікованими органічними продуктами. Адже, органічними можуть бути лише ті продукти, які вироблені відповідно до затверджених правил (стандартів), а виробництво пройшло процедуру сертифікації в установленому порядку. Незважаючи на те, що Україна посідає 21 місце серед світових країн-лідерів органічного руху, подальший стрімкий розвиток органічного виробництва в країні сповільнювала незавершеність законодавчої та нормативно-правової бази в сфері органічного виробництва в тому числі і формування національної системи сертифікації.

03 жовтня 2013 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" з врахуванням пропозицій Президента України. Зокрема, пропозиції стосувалися таких доповнень:

  • орган з оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини) - підприємство, установа, організація чи їх підрозділ, які призначені у визначеному законодавством порядку та провадять діяльність з оцінювання та підтвердження відповідності виробництва органічної продукції (сировини);
  • підтвердження відповідності виробництва органічної продукції (сировини) - видача сертифіката відповідності на основі рішення, яке приймається після проведення відповідних процедур оцінки відповідності, у тому числі оцінювання, що доводить до виконання встановлених вимог;
  • центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері оцінки відповідності, призначає органи з оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини), організовує підготовку та атестацію аудиторів з сертифікації, організовує нагляд за проведенням робіт з оцінки відповідності призначеними органами з оцінки відповідності та здійснює інші повноваження, передбачені Законом України "Про підтвердження відповідності".

Відповідно до Закону здійснювати виробництво органічної продукції (сировини) має право фізична або юридична особа будь-якої організаційно-правової форми і будь-якої форми власності, яка пройшла оцінку відповідності виробництва органічної продукції (сировини), отримала сертифікат відповідності і внесена в Реєстр виробників органічної продукції. Крім цього, при виробництві органічної продукції (сировини) використовують методи, що виключають використання ГМО, похідних ГМО і продуктів, вироблених з ГМО, як харчових продуктів, кормів, технологічних добавок, препаратів захисту рослин та покращення ґрунту, добрив, насіння, вегетативного походження садівного матеріалу, мікроорганізмів і тварин. Реалізація органічної продукції дозволяється лише за наявності сертифіката відповідності.

Закон України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" вступив в силу 09 січня 2014 року.

На виконання вимог Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» Випробувальний центр продукції Державного підприємства «Херсонський науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі -

ДП «Херсонстандартметрологія») має необхідний рівень акредитації/повноваження (акредитований як орган з оцінки відповідності Національним агентством по акредитації України), відповідну сферу акредитації, технічне забезпечення, кваліфікований персонал та необхідний досвід для здійснення сертифікаційних робіт та державного контролю у сфері виробництва та обігу органічної продукції.

В рамках виконання цього закону Випробувальний центр ДП «Херсонстандартметрологія» проводить випробування харчової продукції, сільськогосподарської сировини та грунтів.

З питань проведення випробувань звертатися: 73011, м. Херсон,
вул. Смольна, 134а, тел.: (0552)41-04-74, факс: (0552)41-04-75

 

Поділитися статею:
Напишіть нам