Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Право виконувати вимірювання при визначенні меж земельних ділянок мають не всі

Право виконувати вимірювання  при визначенні меж земельних ділянок мають не всі
27/02/2014
Право виконувати вимірювання при визначенні меж земельних ділянок мають не всі
0912/2019
Впродовж 11 місяців 2019 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 68 нормативних документів і тепер він налічує  20 430  найменування стандартів.  Для  176 підприємств області виготовлено  491 офіційну копію нормативних документів, для 85 підприємств області впродовж  11 місяців 2019 року актуалізовано 2050 нормативних документів. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали методичну допомогу з розробки технічних умов для 146 підприємств області, взяли на облік  12 одиниць технічних умов та 71 одиницю змін до технічних умов. Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги  звертатись за адресою м. Херсон, вул. Смольна, 134-А,  кімн. 203, тел.…
детальніше >
Стандартизація: 176 підприємств області забезпечені офіційними копіями нормативних документів
0412/2019
Туризм є однією з галузей економіки України, що активно розвивається. Пріоритетний напрям розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення якості життя в Україні, утворення додаткових робочих місць, поповнення валютних запасів держави та підвищення її авторитету на міжнародному рівні. З метою   підвищення   рівня   туристичного   обслуговування, сприяння   споживачам   у  свідомому  виборі  туристичних  послуг, забезпечення рівних можливостей суб'єктам  туристичної  діяльності на ринку туристичних послуг,  забезпечення захисту прав і законних інтересів,  життя,  здоров'я та майна громадян,  підвищення  рівня екологічної    безпеки    об'єктам    туристичної   інфраструктури присвоюються категорії якості та рівня обслуговування. Категорії готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення…
детальніше >
До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!

До уваги суб'єктів господарювання, які виступають виконавцями (підрядниками) робіт із землеустрою!

Через реальну можливість зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення виникає питання впорядкування земельних ділянок та їх реєстрації, адже питання землі є історично актуальним, особливо нині. Формування земельних ділянок є одним з найбільш проблемних питань. Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі - ДП «Херсонстандартметрологія») як орган з атестації неодноразово вже інформує в засобах масової інформації про те, що для виконання робіт із землеустрою підприємствам та організаціям необхідно отримати свідоцтво про атестацію в державній метрологічній системі.

Значні часові та грошові витрати при здійсненні землевпорядних дій ускладнюють процедуру придбання та реалізацію законних прав на землю власників і користувачів земельних ділянок, створюють суттєві труднощі при захисті прав на землю. У той же час такі землевпорядні дії, як встановлення кордонів, погодження меж - зачіпають інтереси правовласників земельних ділянок, тому що забезпечують опис земельної ділянки як об'єкта права. Те саме стосується інших об'єктів нерухомості.

На теперішній час в області працюють близько 60 підприємств, що займаються виготовленням технічної документації на присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Однак слід зазначити, що ці підприємства хоча і забезпечені фахівцями та ліцензією на провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт, але не всі мають такий документ, як свідоцтво про атестацію в державній метрологічній системі, що надає право виконувати вимірювання при визначенні меж земельних ділянок.

До робіт із землеустрою віднесено обстежувальні, вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи, що виконуються з метою складання документації із землеустрою. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності вимагають від суб'єктів господарювання наявність структурного підрозділу для проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт.

Як роз'яснюють фахівці ДП «Херсонстандартметрологія», такий структурний підрозділ може виконувати вимірювання фізичних величин з документальним оформленням їх результатів у сфері поширення державного метрологічного контролю та нагляду за умови його атестації в державній метрологічній системі.

З питань атестації та отримання правової підтримки при виникненні спірних ситуацій звертатись за адресою

730011, м. Херсон, вул. Смольна 134 а, кімн. 116,

тел.(0552) 41 04 67, 41 04 82, моб.050 758 3361, 050 396 2321.

Поділитися статею:
Напишіть нам