Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів

Перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів
26/03/2014
Перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів
2501/2021
     Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж 2020 року зареєстрували 49 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (10 сертифікатів на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 37 сертифікатів на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000, 2 сертифікати на відповідність системи управління навколишнім середовищем ДСТУ ISO 14000).    Крім того, фахівці провели попередню оцінку 44 систем та остаточну  оцінку 46 систем управління, здійснили 16  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон,…
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 49 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів
2201/2021
Впродовж 2020 року фахівці випробувального центру продукції Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» прийняли на випробування 1 813 зразків продукції,  з них по договірних роботах – 1 669 зразків, за рішенням органу з сертифікації – 144 зразки.   Фахівці провели 22 264 випробування продукції, видали 1 813 протоколів випробувань. За результатами випробувань вимогам нормативних документів не відповідало 5 зразків продукції. До того ж  перевірено 580 зразків продукції на вміст ГМО, в 10 зразках виявлено вміст ГМО. Крім того, фахівці взяли участь в 52 раундах Програми міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (МПР). Для фахівців 15 підприємств області проведено стажування на…
детальніше >
У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» провели понад 22 тисячі випробувань

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба подала до Верховної Ради України низку законопроектів задля «перезавантаження існуючої системи безпечності харчових продуктів». Зокрема, законопроекти покликані відновити втрачену довіру до українського виробника. Крім цього, оскільки вони є частиною «гігієнічного законодавства» ЄС, повинні розширити експорт української продукції до Європи.

Зокрема, до Верховної Ради подаються такі законопроекти:

  • проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів»
  • проект Закону «Про корми»
  • проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ідентифікації та реєстрації тварин»
  • проект Закону «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людьми»
  • проект Закону «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності якості харчових продуктів, кормів, благополуччя тварин».

За словами Голови Держветфітослужби, усі ці проекти законів було зареєстровано раніше, проте, у зв'язку зі зміною Уряду вони були відкликані. Наразі їх відпрацьовано та втретє подано до Верховної Ради.

Як повідомив Володимир Горжеєв, законопроекти мають на меті перезавантажити існуючу систему щодо безпечності харчових продуктів через запровадження в Україні кращих світових практик у зазначеній сфері. Усі ці законодавчі акти є складовою великого «гігієнічного законодавства» Євросоюзу, зазначив керівник галузі.

«За основу змін було взято харчове законодавство ЄС з європейськими механізмами захисту споживачів, механізмами, які дозволяють зробити державний контроль за безпечністю харчових продуктів дійсно результативним та при цьому не створюють зайвих бар'єрів для розвитку харчової промисловості», - резюмував Володимир Горжеєв.

 

За інформацією веб-сторінки «Урядовий портал»

 

Поділитися статею:
Напишіть нам