Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Новий метод повірки резервуарів для зберігання нафти і нафтопродуктів із застосуванням лазерного сканера

Новий метод повірки резервуарів для зберігання нафти і нафтопродуктів із застосуванням лазерного сканера
14/08/2014
Новий метод повірки резервуарів для зберігання нафти і нафтопродуктів із застосуванням лазерного сканера
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Провідні фахівці Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі - ДП «Херсонстандартметрологія») опанували новий метод повірки резервуарів для зберігання нафти і нафтопродуктів із застосуванням лазерного сканера.
Нова методика дозволяє вирішити проблему повірки горизонтальних і вертикальних циліндричних резервуарів. Головною її перевагою є висока швидкість і точність вимірювань, а також можливість застосування цього методу для деформованих резервуарів.
Ця методика заснована на застосуванні нової технології - наземного лазерного сканування. Для реалізації методики нещодавно в ДП «Херсонстандартметрологія» було придбано та введено в експлуатацію лазерний 3D сканер.
Лазерний сканер - це прилад, обладнаний високошвидкісним лазерним віддалеміром і системою зміни напрямку променя лазера - спеціальне поворотне дзеркало. Виміряні, зі швидкістю від 100 000 до 1000000 точок за секунду, координати точок на поверхні резервуара записуються у пам'ять сканера. За один цикл вимірювань, що триває 3 - 7 хвилин, сканер записує в пам'ять координати декількох десятків мільйонів точок, рівномірно розташованих на всіх поверхнях навколо нього. Крім того, він автоматично здійснює панорамну зйомку об'єкта сканування з високою роздільною здатністю.
Перевагою методу лазерного сканування є висока продуктивність праці та достатня точність отриманих інтервальних місткостей резервуара (інтервальні місткості - залежність між рівнем рідини, яка міститься у резервуарі, та її об'ємом).
Сканер встановлюється у резервуарі на штативі або підвішується через люк на спеціальному зворотному штативі. Разом з підготовчими та ліквідаційними роботами, процес сканування 4-5-ти резервуарів на АЗС складає 1,5 - 2 години, замість декількох днів необхідних для повірки об'ємним методом, та дозволяє отримати практично таку ж точність інтервальних місткостей. Похибка визначення їх координат складає не більше 1 - 2 мм.
Результати вимірювань, записані в пам'ять приладу, можуть бути скопійовані у комп'ютер у вигляді текстового файлу, що виключає помилки при введенні даних у комп'ютер чи записі у протокол, та у вигляді відеозображення, яке можна розглянути з різних сторін.
Застосування лазерного сканування при повірці горизонтальних циліндричних резервуарів на АЗС у перспективі замінить більш дорогий і довготривалий об'ємний (наливний) метод повірки резервуарів. Границі відносної похибки місткості резервуарів при цьому залишаться колишніми і становитимуть 0,1 - 0,2%.
Сучасні сканери і комплектне програмне забезпечення до них дозволяють економити кошти за рахунок комплексного використання результатів сканування всіх об'єктів, які знаходяться на нафтобазах та АЗС. За результатами сканування технічні служби компаній-власників вказаних об'єктів, зможуть зробити будь-які попередні геометричні вимірювання, а спеціалізовані організації - побудувати топографічні плани місцевості або виготовити точні креслення будівель, споруд та обладнання.

Поділитися статею:
Напишіть нам