Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Незабаром сертифікати відповідності, отримані в Україні, будуть прирівняні до європейських

Незабаром сертифікати відповідності, отримані в Україні, будуть прирівняні до європейських
26/11/2015
Незабаром сертифікати відповідності, отримані в Україні, будуть прирівняні до європейських
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!


Незабаром сертифікати відповідності, отримані в Україні, будуть прирівняні до європейських - принаймні щодо товарів, які підлягають добровільній сертифікації. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на своїй сторінці в Facebook.
Це стане можливим завдяки позитивній оцінці роботи Національного агентства з акредитації України (НААУ) з боку Європейської кооперації з акредитації (ЄA).

У 2015 НААУ успішно пройшло оцінювання з боку Європейської кооперації з акредитації та отримало позитивний висновок групи з оцінювання ЄА щодо отримання статусу підписанта у сфері акредитації органів з сертифікації продукції (ISO/IEC 17065:2012 «Оцінювання відповідності - Вимоги до органів, що сертифікують продукцію, процеси та послуги»).

На початку 2015 року представники НААУ, взяли участь у роботі 34-го засідання Ради Багатосторонньої Угоди Європейської кооперації з акредитації (МАС), що відбулося у м. Берлін, Німеччина. До порядку денного даного засідання було включено питання щодо розгляду результатів оцінювання, поточного стану справ та розвитку діяльності НААУ, яке було здійснено у травні 2015 року.

За результатами розгляду звіту групи оцінювання ЄА за діяльністю НААУ, висновків спеціальної робочої групи МАС та додаткової інформації з доказами виконання коригувальних дій, наданою представниками НААУ, члени МАС зазначили що НААУ функціонує відповідно до вимог Регламенту (ЕС) 765/2008, стандарту ISO/IEC 17011, обов'язкових документів ЄА та прийняли рішення щодо отримання НААУ статусу підписанта у сфері акредитації органів з сертифікації продукції (стандарт ISO/IEC 17065:2012 «Оцінювання відповідності - Вимоги до органів, що сертифікують продукцію, процеси та послуги»).

Урочисте підписання Угоди про визнання для напрямку «Акредитація органів з сертифікації продукції» відбудеться під час роботи Генеральної асамблеї ЄА 25-26 листопада у м. Будапешт, Угорщина.

Таким чином, національна система акредитації України визнається національними органами з акредитації країн-членів ЄА у якості еквівалентної у визнаних сферах, а НААУ станом на сьогодні виконало усі передумови для реалізації вимог, передбачених економічним розділом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині приведення української системи акредитації у відповідність з європейською системою акредитації.

«Що це означає у підсумку? НААУ завершило процес визнання з боку відповідних європейських органів. Це ще один крок на шляху до підписання Угод ACAA (взаємне визнання сертифікатів відповідності продукції вимогам безпеки), після підписання якої нашим експортерам не доведеться проходити повторні процедури оцінки і сертифікації в країнах ЄС, а імпортерам - повторну сертифікацію в Україні», - пише експерт.

Отже, висновки українських лабораторій визнаватимуться в ЄС поряд з європейськими. Відповідно, визнання сертифікатів українських лабораторій повинно спростити вихід вітчизняних товарів у великі європейські торговельні мережі. Досі це було дуже складним завданням для наших виробників.

Поділитися статею:
Напишіть нам