Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

На контролі – продукція для дитячого харчування

На контролі – продукція  для дитячого  харчування
27/03/2014
На контролі – продукція для дитячого харчування
2603/2020
Відповідно до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374 затверджено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці (до Переліку включено 80 категорій законодавчо регульованих ЗВТ)._ Разом з тим, для контролю метрологічних характеристик ЗВТ, які не входять до Переліку, в експлуатації може проводитись повірка або калібрування в добровільному порядку. Беручи до уваги досвід провідних європейських країни закликаємо у добровільному порядку проводити саме калібрування. З питань калібрування…
детальніше >
До уваги підприємців! Повірка та калібрування засобів вимірювальної техніки.
2303/2020
Шановні партнери! Ми стежимо за ситуацією з пандемією коронавируса, усвідомлюємо загрози, які виходять від неї. Ми також розуміємо необхідність виконання взятих на себе зобов'язань. Турбота про здоров'я персоналу в цей складний кризовий час є пріоритетом для нас. Працівники ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” забезпечені транспортом та засобами індивідуального захисту (дезінфікуючі засоби, маски), щоб уникнути можливих ризиків, що виходять від вимушених місць громадського перебування та виконання службових обов'язків. Ми закликаємо дотримуватися рекомендацій МОЗ та Мінекономіки щодо персонального та колективного захисту, дотримуватися карантину тим, хто працює вдома. Також повідомляємо, що ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 “Про…
детальніше >
Робота ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” під час карантину

В Україні продукція, призначена для дитячого харчування входить до Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації і тому повинна проходити ретельний контроль показників безпеки та якості. Саме такий контроль призначена для дитячого харчування продукція може пройти у Випробувальному центрі Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі - ДП «Херсонстандартметрологія»). Висококваліфіковані фахівці Випробувального центру серед інших випробувань проводять випробування продукції на вміст підсолоджувачів, консервантів, барвників та інших харчових добавок, молочного та рослинного жиру, наявності токсичних елементів, радіонуклідів, перевіряють мікробіологічні, фізико-хімічні та органолептичні показники.

Головною проблемою в неправильному харчуванні дітей раннього віку є недостатнє знання та розуміння батьками важливості повноцінного збалансованого харчування, більшу частину якого повинні складати молочні продукти. Безсистемний підхід до вибору продуктів харчування призводить до різних небажаних наслідків - від проблем з органами травлення до харчових отруєнь. Дітям до 3-х років для щоденного вживання рекомендоване спеціалізоване дитяче харчування - молоко та кисломолочні продукти. Тим часом, багато батьків передчасно переводять дитину на молочні продукти загального призначення, що підходять виключно для «дорослого столу». Ситуацію ускладнює присутність на ринку так званих псевдодитячих продуктів, які за оформленням упаковки виглядають як дитячі, але за своїм складом не є такими.

Підвищені вимоги до виробництва дитячого харчування покликані забезпечити повну безпеку продукту та виключити можливість потрапляння бактерій. Особливу роль у цьому процесі відіграє упаковка. Вкрай важливо, щоб готовий продукт, який залишив межі виробничого комплексу, був захищений від впливу світла, повітря, міграції запахів. Ефективним сучасним бар'єром від впливу навколишнього середовища є лише асептична картонна упаковка, що у всіх розвинених країнах залишається єдиним видом упаковки для продуктів дитячого харчування.

Обов'язкова умова здорового розвитку дитини це присутність в раціоні якісного молока та кисломолочних продуктів. Кальцій та фосфор, що містяться в молоці, надзвичайно важливі для дитини, що обумовлено участю їх у формуванні кісткової тканини, зубів та нервової системи. Такої концентрації кальцію і фосфору, як у молоці, немає в жодному іншому продукті. Крім того, в молоці містяться майже всі водо- та жиророзчинні вітаміни. Разом з тим важливо пам'ятати, що молоко, яке дарує організму неоціненну користь, може стати джерелом небезпеки. Тому вкрай важливо свідомо підходити до вибору дитячих молочних продуктів - звертати увагу на вигляд упаковки, а також на спеціальні вказівки щодо віку, з якого рекомендується їх вживання.

З питань проведення досліджень продукції, призначеної для дитячого харчування, звертатись за адресою:

м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел.(0552) 41 04 74, факс(0552) 41 04 75

e-mail: lab@khcsm.org.ua

Поділитися статею:
Напишіть нам