Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Мінекономрозвитку продовжує роботу з адаптації національних стандартів і техрегламентів до міжнародних норм

Мінекономрозвитку продовжує роботу з адаптації національних стандартів і техрегламентів до міжнародних норм
24/01/2014
Мінекономрозвитку продовжує роботу з адаптації національних стандартів і техрегламентів до міжнародних норм
0608/2019
Впродовж першого півріччя 2019 року фахівці Органу з сертифікації продукції та послуг ДП «Херсонстандартметрологія» видали 106 сертифікатів на продукцію та послуги. З них 41 сертифікат на харчову продукцію, 32 сертифікати на промислову продукцію, 16 сертифікатів на готельні послуги, 20 сертифікатів на послуги харчування та 2 сертифікати на послуги ДТЗ. Всього впродовж першого півріччя 2019 року на добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшло 125 заявок. Сертифікація передбачає підтвердження третьою стороною показників (характеристик) продукції (процесів або послуг) на підставі випробувань, обстеження, атестації виробництва та оцінки систем управління якістю.             Згідно з галуззю акредитації Орган з оцінки відповідності ДП «Херсонстандартметрологія» акредитований на проведення…
детальніше >
На добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшло 125 заявок
0108/2019
Впродовж першого півріччя 2019 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 41 нормативний документ і тепер він налічує  20 403 найменування стандартів.  Для  95 підприємств області виготовлено  260 офіційних копії нормативних документів, для 46 підприємств області впродовж  першого півріччя 2019 року актуалізовано 999 нормативних документів. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали методичну допомогу з розробки технічних умов для 83 підприємств області, взяли на облік  6 одиниць технічних умов та 38 одиниці змін до технічних умов.   Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги  звертатись за адресою м. Херсон, вул. Смольна, 134-А,  кімн. 203,…
детальніше >
Стандартизація: 95 підприємств області забезпечені офіційними копіями нормативних документів

Адаптацію українського законодавства у сфері національних стандартів і техрегламентів до міжнародного і європейського визначено Урядом одним з пріоритетних завдань. Це, з одного боку, сприятиме пожвавленню бізнесової активності, а з другого - зміцненню позицій національного товаровиробника на внутрішньому і зовнішньому ринках. На цьому наголосив заступник директора департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку Микола Гарагуля.

«Прийняття та застосування національних стандартів та техрегламентів, гармонізованих з міжнародними та європейськими, сприяє розвитку підприємницької діяльності в країні та підвищенню конкурентоспроможності української продукції, забезпечує впровадження новітніх технологій та інновацій, захищає громадян від споживання неякісної та небезпечної продукції», - сказав заступник директора департаменту.

За словами Миколи Гарагулі, Україна представлена у 9 міжнародних, європейських і регіональних організаціях зі стандартизації, метрології та сертифікації. Наразі триває робота у цій сфері з міжнародними інституціями, налагоджуються партнерські стосунки із органами влади інших країн.

«Підготовлено до підписання проекти Угоди про співробітництво між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Польським комітетом зі стандартизації у сфері стандартизації та Угоди про співробітництво у сфері стандартизації, метрології та оцінки відповідності між Мінекономрозвитку України та Міністерством промисловості Ліванської Республіки», - пояснив заступник директора департаменту.

Він також зазначив, що на сьогодні укладено 37 домовленостей у сфері технічного регулювання з 33 країнами, 18 з яких - на міжурядовому рівні. Крім того, укладено 13 домовленостей на рівні органів з оцінки відповідності Німеччини, Росії, Чехії, Словаччини, Польщі та інших країн.

Прес-служба Мінекономрозвитку

 

Поділитися статею:
Напишіть нам