Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Кабінет Міністрів України посилить контроль за безпекою нехарчової продукці

Кабінет Міністрів України посилить контроль за безпекою нехарчової продукці
30/12/2013
Кабінет Міністрів України посилить контроль за безпекою нехарчової продукці
0608/2019
Впродовж першого півріччя 2019 року фахівці Органу з сертифікації продукції та послуг ДП «Херсонстандартметрологія» видали 106 сертифікатів на продукцію та послуги. З них 41 сертифікат на харчову продукцію, 32 сертифікати на промислову продукцію, 16 сертифікатів на готельні послуги, 20 сертифікатів на послуги харчування та 2 сертифікати на послуги ДТЗ. Всього впродовж першого півріччя 2019 року на добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшло 125 заявок. Сертифікація передбачає підтвердження третьою стороною показників (характеристик) продукції (процесів або послуг) на підставі випробувань, обстеження, атестації виробництва та оцінки систем управління якістю.             Згідно з галуззю акредитації Орган з оцінки відповідності ДП «Херсонстандартметрологія» акредитований на проведення…
детальніше >
На добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшло 125 заявок
0108/2019
Впродовж першого півріччя 2019 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 41 нормативний документ і тепер він налічує  20 403 найменування стандартів.  Для  95 підприємств області виготовлено  260 офіційних копії нормативних документів, для 46 підприємств області впродовж  першого півріччя 2019 року актуалізовано 999 нормативних документів. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали методичну допомогу з розробки технічних умов для 83 підприємств області, взяли на облік  6 одиниць технічних умов та 38 одиниці змін до технічних умов.   Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги  звертатись за адресою м. Херсон, вул. Смольна, 134-А,  кімн. 203,…
детальніше >
Стандартизація: 95 підприємств області забезпечені офіційними копіями нормативних документів

Кабінет Міністрів України посилить контроль за безпекою нехарчової продукції і налагодить ефективну взаємодію між підприємцями й органами ринкового нагляду. Для реалізації цих завдань Уряд пропонує внести зміни до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

«Прийняття проекту Закону сприятиме забезпеченню додержання принципів державної регуляторної політики, покращенню умов діяльності суб'єктів господарювання й посилить захист споживачів», - наголосив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

За його словами, запропоновані зміни вносяться у зв'язку з тим, що за півтора року, відколи реалізуються норми Закону, виявлено факти недопущення посадових осіб до проведення перевірок характеристик продукції. Між тим, обов'язкові вимоги до нехарчової продукції встановлено в 36 технічних регламентах. Проте часто виробники чи розповсюджувачі уникають перевірки продукції й відповідальності за реалізацію небезпечних товарів, що загрожує суспільним інтересам і перешкоджає державі вживати відповідних заходів. Прийняття запропонованих норм допоможе відстежувати послідовність постачання нехарчової продукції від виробника до споживача й не допускати розповсюдження небезпечної продукції на ринку України.

Зокрема, пропонується застосовувати штрафні санкції до суб'єктів господарювання, котрі перешкоджають перевіряти характеристики нехарчової продукції або ж відмовляються виконувати законні вимоги посадових осіб, які здійснюють державний ринковий нагляд.

«Упровадження змін надасть можливість врегулювати проведення перевірок згідно з чинним законодавством і вилучати небезпечну продукцію з ринку України», - наголосив Анатолій Максюта.

Розмір запропонованих штрафних санкцій співвідносний зі штрафними санкціями за інші порушення, встановлені цим Законом.

Довідково:
Органами ринкового нагляду є Укрморрічінспекція, Держветфітослужба, Держгірпромнагляд, НКРЗі, Держспоживінспекція, Держлікслужба, Держархбудінспекція, Держсільгоспінспекція, Держатомрегулювання та Пробірна служба.

Поділитися статею:
Напишіть нам