Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Кабінет Міністрів України посилить контроль за безпекою нехарчової продукці

Кабінет Міністрів України посилить контроль за безпекою нехарчової продукці
30/12/2013
Кабінет Міністрів України посилить контроль за безпекою нехарчової продукці
0912/2019
Впродовж 11 місяців 2019 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 68 нормативних документів і тепер він налічує  20 430  найменування стандартів.  Для  176 підприємств області виготовлено  491 офіційну копію нормативних документів, для 85 підприємств області впродовж  11 місяців 2019 року актуалізовано 2050 нормативних документів. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали методичну допомогу з розробки технічних умов для 146 підприємств області, взяли на облік  12 одиниць технічних умов та 71 одиницю змін до технічних умов. Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги  звертатись за адресою м. Херсон, вул. Смольна, 134-А,  кімн. 203, тел.…
детальніше >
Стандартизація: 176 підприємств області забезпечені офіційними копіями нормативних документів
0412/2019
Туризм є однією з галузей економіки України, що активно розвивається. Пріоритетний напрям розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення якості життя в Україні, утворення додаткових робочих місць, поповнення валютних запасів держави та підвищення її авторитету на міжнародному рівні. З метою   підвищення   рівня   туристичного   обслуговування, сприяння   споживачам   у  свідомому  виборі  туристичних  послуг, забезпечення рівних можливостей суб'єктам  туристичної  діяльності на ринку туристичних послуг,  забезпечення захисту прав і законних інтересів,  життя,  здоров'я та майна громадян,  підвищення  рівня екологічної    безпеки    об'єктам    туристичної   інфраструктури присвоюються категорії якості та рівня обслуговування. Категорії готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення…
детальніше >
До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!

Кабінет Міністрів України посилить контроль за безпекою нехарчової продукції і налагодить ефективну взаємодію між підприємцями й органами ринкового нагляду. Для реалізації цих завдань Уряд пропонує внести зміни до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

«Прийняття проекту Закону сприятиме забезпеченню додержання принципів державної регуляторної політики, покращенню умов діяльності суб'єктів господарювання й посилить захист споживачів», - наголосив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

За його словами, запропоновані зміни вносяться у зв'язку з тим, що за півтора року, відколи реалізуються норми Закону, виявлено факти недопущення посадових осіб до проведення перевірок характеристик продукції. Між тим, обов'язкові вимоги до нехарчової продукції встановлено в 36 технічних регламентах. Проте часто виробники чи розповсюджувачі уникають перевірки продукції й відповідальності за реалізацію небезпечних товарів, що загрожує суспільним інтересам і перешкоджає державі вживати відповідних заходів. Прийняття запропонованих норм допоможе відстежувати послідовність постачання нехарчової продукції від виробника до споживача й не допускати розповсюдження небезпечної продукції на ринку України.

Зокрема, пропонується застосовувати штрафні санкції до суб'єктів господарювання, котрі перешкоджають перевіряти характеристики нехарчової продукції або ж відмовляються виконувати законні вимоги посадових осіб, які здійснюють державний ринковий нагляд.

«Упровадження змін надасть можливість врегулювати проведення перевірок згідно з чинним законодавством і вилучати небезпечну продукцію з ринку України», - наголосив Анатолій Максюта.

Розмір запропонованих штрафних санкцій співвідносний зі штрафними санкціями за інші порушення, встановлені цим Законом.

Довідково:
Органами ринкового нагляду є Укрморрічінспекція, Держветфітослужба, Держгірпромнагляд, НКРЗі, Держспоживінспекція, Держлікслужба, Держархбудінспекція, Держсільгоспінспекція, Держатомрегулювання та Пробірна служба.

Поділитися статею:
Напишіть нам