Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Як виглядатиме обслуговуючий персонал у недалекому майбутньому?

Як виглядатиме обслуговуючий персонал у недалекому майбутньому?
07/04/2014
Як виглядатиме обслуговуючий персонал у недалекому майбутньому?
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Роботи вже давно й успішно застосовуються у виробництві, медицині, а також у якості іграшок, проте не так давно з'явився новий персонаж: обслуговуючий робот. Ці мобільні помічники в обслуговуванні, здійсненні фізичної діяльності та транспортуванні людей зроблять революцію в галузі і трансформують наше життя. Здатні розуміти голос і жести, вони реагують на дотики, можуть підключатися до нашої нервової системи і «читати наші думки», перехоплюючи мозкові хвилі. Наукова фантастика стає реальністю.

У 2012 році одна японська компанія приступила до пілотних випробувань екзоскелета (зовнішнього каркаса), який будучи одягненим на ноги людини, міг перехоплювати сигнали головного мозку і пересуватися. Цей пристрій одержав назву першого реального кіборга. Він може використовуватися не тільки пацієнтами, що страждають нестійкістю або травмами хребта, але й медсестрами, співробітниками аварійних служб та іншими професіоналами в якості додаткової опори, наприклад, при підйомі і перенесенні людей.

Особливий інтерес становить те, що ця японська компанія була однією з перших, яка застосувала проект стандарту ISO 13482:2014 «Вимоги безпеки до роботів для персонального обслуговування».

Навіщо так поспішати, застосовуючи стандарт, який ще навіть не був опублікований?

Професор Гурвіндер Вірк (Gurvinder Virk), голова робочої групи ІСО, що розробив стандарт, роз'яснює: «Хоча роботи застосовуються вже давно, їх застосування було обмежене сектором виробництва, де практично відсутній контакт з людьми. Оскільки ця ситуація починає змінюватися, необхідний ретельний аналіз ризиків для забезпечення нашої безпеки - що і пропонує стандарт ISO 13482».

Стандарт ISO 13482 відкриває нові дороги в промисловості для нових учасників. Дрібні інноваційні фірми та інвестори в першу чергу потребують підтримки та опису правил гри. «Фактично, єдине, що потрібно для широкого розповсюдження ринку персональної робототехніки - це розробка стандартів на безпеку», - зазначає Вірк.

Безліч програм, від роботів-сміттєзбирачів до персональних роботів, що нагадують пацієнтам, що страждають деменцією, про необхідність прийняти ліки, попити і поїсти, вже застосовуються. Такі роботи можуть також служити сполучною ланкою між літнім пацієнтом і його сім'єю або обслуговуючим персоналом.

«Ми чудово усвідомлюємо, що цей сектор промисловості ще зовсім молодий і, тому очікуємо поновлення стандарту ISO 13482 в міру того, як технології будуть розвиватися з тим, щоб забезпечити актуальність вимог і безпеку людей, що взаємодіють з цими новими пристроями», - пояснює професор Вірк. «Найвідоміші експерти в цій галузі вже розробляють додаткове керівництво ІСО».

Нарешті, не можна не сказати про те, що персональні роботи призначені для підвищення якості життя. Основним фактором їх створення стало старіння населення. Однак, такі прилади як пилосос Roomba доводять, що роботи можуть бути дуже популярні і серед молодого покоління, що не встигає виконувати повсякденні завдання типу прибирання будинку.

За матеріалами: http://www.iso.org/iso/ru/home/news_index/news_archive/news.htm?refid=Ref1818

 

 

Поділитися статею:
Напишіть нам