Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Як розпізнати ваги, що обманюють?

Як розпізнати ваги, що обманюють?
27/03/2014
Як розпізнати ваги, що обманюють?
2603/2020
Відповідно до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374 затверджено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці (до Переліку включено 80 категорій законодавчо регульованих ЗВТ)._ Разом з тим, для контролю метрологічних характеристик ЗВТ, які не входять до Переліку, в експлуатації може проводитись повірка або калібрування в добровільному порядку. Беручи до уваги досвід провідних європейських країни закликаємо у добровільному порядку проводити саме калібрування. З питань калібрування…
детальніше >
До уваги підприємців! Повірка та калібрування засобів вимірювальної техніки.
2303/2020
Шановні партнери! Ми стежимо за ситуацією з пандемією коронавируса, усвідомлюємо загрози, які виходять від неї. Ми також розуміємо необхідність виконання взятих на себе зобов'язань. Турбота про здоров'я персоналу в цей складний кризовий час є пріоритетом для нас. Працівники ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” забезпечені транспортом та засобами індивідуального захисту (дезінфікуючі засоби, маски), щоб уникнути можливих ризиків, що виходять від вимушених місць громадського перебування та виконання службових обов'язків. Ми закликаємо дотримуватися рекомендацій МОЗ та Мінекономіки щодо персонального та колективного захисту, дотримуватися карантину тим, хто працює вдома. Також повідомляємо, що ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 “Про…
детальніше >
Робота ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” під час карантину

Здійснюючи щодня покупки в магазині чи на ринку, ми стикаємося з визначенням кількості товару шляхом зважування. Тому мимоволі виникає питання: чи отримуємо ми ту кількість товару, за яку заплатили?

Вже давно ні для кого не секрет, що факт нелегального ввезення та продажу в Україні фальсифікованих торгових ваг має місце. Зокрема, мова йдеться про електронні ваги з індикацією маси, ціни та вартості на електронних платформних вагах китайського виробництва. Фактична похибка цих ваг, як правило, в 10-20 разів вище допустимої.

«Нечесні» ваги можна розпізнати за такими ознаками:

  • відсутність на приладі маркувальної таблички з позначенням торгового знаку або назви виробника, заводського номера, класу точності, максимальної і мінімальної кордонів зважування (Max, Min), року випуску, Знаку затвердженого типу засобів вимірювальної техніки;
  • відсутність засобів обмеження доступу до приладу градуювання і налаштування ваг;
  • відсутність належним чином оформленого експлуатаційного документу з методикою повірки ваг в експлуатації, гарантійними зобов'язаннями і т.д.

Звертаємо увагу підприємців, що займаються торгівлею на вагах, - не купуйте ваговимірювальні прилади, які не внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, дозволених до застосування в Україні, і мають хоч один з перерахованих вище зовнішніх ознак.

Покупцям же слід звертати увагу на пломби повірки: інтервал між повірками повинен становити рік. Також потрібно взяти за правило переважувати куплений товар на контрольних вагах - така техніка, як правило, не бреше, тому що її перевіряють в першу чергу.

 

Поділитися статею:
Напишіть нам