Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Як розпізнати ваги, що обманюють?

Як розпізнати ваги, що обманюють?
27/03/2014
Як розпізнати ваги, що обманюють?
2501/2021
     Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж 2020 року зареєстрували 49 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (10 сертифікатів на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 37 сертифікатів на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000, 2 сертифікати на відповідність системи управління навколишнім середовищем ДСТУ ISO 14000).    Крім того, фахівці провели попередню оцінку 44 систем та остаточну  оцінку 46 систем управління, здійснили 16  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон,…
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 49 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів
2201/2021
Впродовж 2020 року фахівці випробувального центру продукції Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» прийняли на випробування 1 813 зразків продукції,  з них по договірних роботах – 1 669 зразків, за рішенням органу з сертифікації – 144 зразки.   Фахівці провели 22 264 випробування продукції, видали 1 813 протоколів випробувань. За результатами випробувань вимогам нормативних документів не відповідало 5 зразків продукції. До того ж  перевірено 580 зразків продукції на вміст ГМО, в 10 зразках виявлено вміст ГМО. Крім того, фахівці взяли участь в 52 раундах Програми міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (МПР). Для фахівців 15 підприємств області проведено стажування на…
детальніше >
У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» провели понад 22 тисячі випробувань

Здійснюючи щодня покупки в магазині чи на ринку, ми стикаємося з визначенням кількості товару шляхом зважування. Тому мимоволі виникає питання: чи отримуємо ми ту кількість товару, за яку заплатили?

Вже давно ні для кого не секрет, що факт нелегального ввезення та продажу в Україні фальсифікованих торгових ваг має місце. Зокрема, мова йдеться про електронні ваги з індикацією маси, ціни та вартості на електронних платформних вагах китайського виробництва. Фактична похибка цих ваг, як правило, в 10-20 разів вище допустимої.

«Нечесні» ваги можна розпізнати за такими ознаками:

  • відсутність на приладі маркувальної таблички з позначенням торгового знаку або назви виробника, заводського номера, класу точності, максимальної і мінімальної кордонів зважування (Max, Min), року випуску, Знаку затвердженого типу засобів вимірювальної техніки;
  • відсутність засобів обмеження доступу до приладу градуювання і налаштування ваг;
  • відсутність належним чином оформленого експлуатаційного документу з методикою повірки ваг в експлуатації, гарантійними зобов'язаннями і т.д.

Звертаємо увагу підприємців, що займаються торгівлею на вагах, - не купуйте ваговимірювальні прилади, які не внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, дозволених до застосування в Україні, і мають хоч один з перерахованих вище зовнішніх ознак.

Покупцям же слід звертати увагу на пломби повірки: інтервал між повірками повинен становити рік. Також потрібно взяти за правило переважувати куплений товар на контрольних вагах - така техніка, як правило, не бреше, тому що її перевіряють в першу чергу.

 

Поділитися статею:
Напишіть нам