Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Як розпізнати якісний сухофрукт серед безлічі хімічно-оброблених плодів?

Як розпізнати якісний сухофрукт серед безлічі хімічно-оброблених плодів?
01/04/2014
Як розпізнати якісний сухофрукт серед безлічі хімічно-оброблених плодів?
2603/2020
Відповідно до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374 затверджено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці (до Переліку включено 80 категорій законодавчо регульованих ЗВТ)._ Разом з тим, для контролю метрологічних характеристик ЗВТ, які не входять до Переліку, в експлуатації може проводитись повірка або калібрування в добровільному порядку. Беручи до уваги досвід провідних європейських країни закликаємо у добровільному порядку проводити саме калібрування. З питань калібрування…
детальніше >
До уваги підприємців! Повірка та калібрування засобів вимірювальної техніки.
2303/2020
Шановні партнери! Ми стежимо за ситуацією з пандемією коронавируса, усвідомлюємо загрози, які виходять від неї. Ми також розуміємо необхідність виконання взятих на себе зобов'язань. Турбота про здоров'я персоналу в цей складний кризовий час є пріоритетом для нас. Працівники ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” забезпечені транспортом та засобами індивідуального захисту (дезінфікуючі засоби, маски), щоб уникнути можливих ризиків, що виходять від вимушених місць громадського перебування та виконання службових обов'язків. Ми закликаємо дотримуватися рекомендацій МОЗ та Мінекономіки щодо персонального та колективного захисту, дотримуватися карантину тим, хто працює вдома. Також повідомляємо, що ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 “Про…
детальніше >
Робота ДП “ХЕРСОНСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” під час карантину

Весна відома всім нам авітамінозом. Фрукти, заготовлені на зиму, поступово втрачають корисні властивості, альтернативою вітамінів в цей період є сухофрукти, які багаті на калій та залізо - елементи, що сприяють кровотворенню та нормалізують кров'яний тиск. Також сухофрукти позитивно впливають на обмін речовин, корисні для серцево-судинної, нервової системи та м'язів.

Однак на ринках все частіше з'являються сухофрукти, які готувалися за допомогою хімічної промисловості. Такий десерт не має нічого спільного з користю, але виглядає смачно. Для чого це робиться? Для презентабельного вигляду та якомога довшого зберігання.

 

Способи приготування «хімічних» сухофруктів:

  • Сухофрукти обробляють сірчистим ангідридом (двоокисом сірки, сірчистим газом, SO2). Ця хімічна речовина не особливо шкодить організму, так як його вміст у кінцевому продукті досить невелике , але розчиняючись у воді , воно може подразнювати слизову.
  • Для додання товарного вигляду продукту, сухофрукти обробляють жиром, від чого плід починає блищати. Чи корисний цей жир людині - питання спірне.
  • Іноді для прискорення процесу сухофрукти сушать на сітці за допомогою лампи. Такі плоди набувають бензиновий присмак, в процесі такої «засмаги» на плодах осідають канцерогенні речовини.
  • Ще один спосіб швидкого сушіння - обробка плодів в тунельної печі. По тунелю з нагрівальним елементом рухається конвеєр з фруктами. В результаті ці плоди мають запах солярки. Така сушка теж вбиває більшість корисних компонентів.

 

Як обрати якісні сухофрукти?

Уникайте яскраво-забарвлених сушених плодів. Якщо ви обираєте курагу - вона має бути світло жовтою чи коричневою, а не яскраво-помаранчевою. Чорнослив не може бути насичено-чорним, бо його природній колір далекий від нього. Якісний інжир має світло-коричневий колір, краще - коли він з білим налітом (ознака глюкози, що виступила). Родзинки в залежності від сорту винограду мають бути жовто-коричневими та темно-синіми. Якщо вони мають занадто світлий колір - то готувалися вони за допомогою хімії.

Також плод не повинен мати винного смаку та гірчити.

Якщо у Вас виникли сумніви щодо якості придбаного товару, рекомендуємо скористатися послугами Випробувального центру продукції ДП "Херсонстандартметрологія" за адресою:
м.Херсон, вул. Смольна 134а, (0552) 41-04-74.

 

Поділитися статею:
Напишіть нам