Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань

Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань
08/02/2018
Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань
1602/2018
На нашому Веб-сайті в розділі Стандартизація в підрозділі Перелік стандартів, які надійшли до фонду НД в лютому місяці  2018 року розміщений перелік нових стандартів, якими нещодавно поповнився  фонд нормативних документів  ДП «Херсонстандартметрологія» і відтепер ви можете їх замовити.  З питань замовлення  нормативних документів звертатись за адресою: м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, кімн. 203, тел. (0552) 41 04 80, e-mail: rita@khcsm.org.ua
детальніше >
До уваги виробників! На нашому Веб-сайті розміщений перелік нових стандартів
1302/2018
Національне агентство з акредитації України (НААУ) закликає поділитися своїми успіхами із міжнародною спільнотою https://naau.org.ua/
детальніше >
Національне агентство з акредитації України (НААУ) закликає поділитися своїми успіхами із міжнародною спільнотою

"Недовага" - тонкий обман, для кожного споживача він практично невловимий - ніхто з нас, купивши з десяток упаковок різних продовольчих товарів і товарів побутової хімії, не піде до контрольних ваг розкривати упаковку і визначати "вагу нетто", та й вдома цього робити не буде. А якщо і буде, то нікому не доведе, що він щось там не відсипав або не пролив сам.

Причому мова йде не про шахрайські схеми, пов'язаних з навмисною недовагою, а про похибки у вимірюваннях, на які виробники і імпортери зараз можуть спокійно не звертати жодної уваги. Через це споживачі несуть великі витрати.

В Європі такий контроль регламентований директивами ЄС і практикується ось вже більше 40 років. На європейських товарах поряд з позначенням номінальної кількості (1000 мг, 300 г і так далі) коштує значок "е" ( "е-марка") - він гарантує, що середній обсяг або вага продукції строго відповідає заявленому, а надійна упаковка запобігає будь-які зміни в розмірі вмісту (до відкриття, звичайно). Якщо там вказано "7 рідких унцій" - там однозначно 7 унцій рідини. В європейських країнах жоден продавець не ризикне взяти на реалізацію фасований товар без знака "е" - при виявленні порушень вся відповідальність ляже на нього.

В Україні метрологічний нагляд,  в тому числі нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду,  — Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Сьогодні ця служба активно розвивається,  набирає обертів і є надія, що українські споживачі будуть надійно захищені від наслідків недостовірних вимірювань.

 А для виробників та імпортерів нагадуємо, щоб уникнути великих втрат, необхідно своєчасно здійснити повірку засобів вимірювальної техніки.

З питань повірки засобів вимірювальної техніки  звертайтесь за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел. (0552) 41 04 62, моб. 050 49 48 676

Поділитися статею:
Напишіть нам