Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань

Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань
08/02/2018
Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань
2004/2018
Фахівці органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» впродовж І кварталу 2018 року зареєстрували 5 сертифікатів на сучасні системи управління, провели попередню оцінку 6-ти та остаточну оцінку 4-х систем управління, здійснили 10 наглядових та 2-х внутрішніх аудитів за функціонуванням систем управління. Крім того, впродовж І кварталу 2018 року фахівці надали методичну допомогу з питань систем управління 4 підприємствам області. З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 116 тел. (0552) 41-04-67, 41-04-78, факс (0552)41 04 66 e-mail: supr@khcsm.org.ua    
детальніше >
Фахівці органу з сертифікації систем управління зареєстрували 5 сертифікатів на сучасні системи управління
1904/2018
В І кварталі 2018 року фахівці випробувального центру продукції Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» прийняли на випробування 489 зразків продукції, з них по договорних роботах – 431 зразок, за рішенням Органу сертифікації – 58 зразків. Фахівці провели 4 850 випробувань продукції, видали 489 протоколів випробувань. За результатами випробувань вимогам нормативних документів не відповідали 2 зразки продукції. До того ж  перевірено 112 зразків продукції на вміст ГМО, в жодному із зразків вміст ГМО не виявлено. Крім того, фахівці взяли участь у 20-ти раундах Програми міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань (МПР). Для 3-х фахівця підприємства області проведено стажування на…
детальніше >
У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» провели без малого п’ять тисяч випробувань.

"Недовага" - тонкий обман, для кожного споживача він практично невловимий - ніхто з нас, купивши з десяток упаковок різних продовольчих товарів і товарів побутової хімії, не піде до контрольних ваг розкривати упаковку і визначати "вагу нетто", та й вдома цього робити не буде. А якщо і буде, то нікому не доведе, що він щось там не відсипав або не пролив сам.

Причому мова йде не про шахрайські схеми, пов'язаних з навмисною недовагою, а про похибки у вимірюваннях, на які виробники і імпортери зараз можуть спокійно не звертати жодної уваги. Через це споживачі несуть великі витрати.

В Європі такий контроль регламентований директивами ЄС і практикується ось вже більше 40 років. На європейських товарах поряд з позначенням номінальної кількості (1000 мг, 300 г і так далі) коштує значок "е" ( "е-марка") - він гарантує, що середній обсяг або вага продукції строго відповідає заявленому, а надійна упаковка запобігає будь-які зміни в розмірі вмісту (до відкриття, звичайно). Якщо там вказано "7 рідких унцій" - там однозначно 7 унцій рідини. В європейських країнах жоден продавець не ризикне взяти на реалізацію фасований товар без знака "е" - при виявленні порушень вся відповідальність ляже на нього.

В Україні метрологічний нагляд,  в тому числі нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду,  — Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Сьогодні ця служба активно розвивається,  набирає обертів і є надія, що українські споживачі будуть надійно захищені від наслідків недостовірних вимірювань.

 А для виробників та імпортерів нагадуємо, щоб уникнути великих втрат, необхідно своєчасно здійснити повірку засобів вимірювальної техніки.

З питань повірки засобів вимірювальної техніки  звертайтесь за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел. (0552) 41 04 62, моб. 050 49 48 676

Поділитися статею:
Напишіть нам