Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань

Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань
08/02/2018
Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань
1807/2018
Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) нагадав, що прийнятий закон «Про державний контроль в сфері обігу харчових продуктів» адаптує український закон до європейського і розповів, як по-новому проводитимуться позапланові перевірки бізнесу Залежно від критеріїв ризику передбачаються такі види контролю: 1. Низькоризикована продукція – може бути тільки документальний контроль. 2.За більш високим ступенем ризиків – фізичні перевірки, тобто, коли беруться документи і звіряються, чи дійсно продукція відповідає тому, що написано, чи відповідає даним упаковка, чи вона герметична, і певний відсоток встановлюється лабораторних досліджень. Позапланові процедури, можливо, бували й раніше, але процедура була надто складною.…
детальніше >
Голова Держпродспоживслужби розповів, як по-новому проводитимуться позапланові перевірки бізнесу
1607/2018
Впродовж першого півріччя 2018 року фахівці Органу з сертифікації продукції та послуг ДП «Херсонстандартметрологія» видали 110 сертифікатів на продукцію та послуги. З них 21 сертифікат на харчову продукцію, 24 сертифікати на промислову продукцію, 35сертифікати на готельні послуги, 28 сертифікатів на послуги харчування 2 сертифікати на послуги ДТЗ. Всього в першому півріччі 2018 року на добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшла 153 заявки. Сертифікація передбачає підтвердження третьою стороною показників (характеристик) продукції (процесів або послуг) на підставі випробувань, обстеження, атестації виробництва та оцінки систем управління якістю.             Згідно з галуззю акредитації Орган з оцінки відповідності ДП «Херсонстандартметрологія» акредитований на проведення оцінки відповідності…
детальніше >
Фахівці Органу з сертифікації продукції та послуг ДП «Херсонстандартметрологія» видали 110 сертифікатів на продукцію та послуги.

"Недовага" - тонкий обман, для кожного споживача він практично невловимий - ніхто з нас, купивши з десяток упаковок різних продовольчих товарів і товарів побутової хімії, не піде до контрольних ваг розкривати упаковку і визначати "вагу нетто", та й вдома цього робити не буде. А якщо і буде, то нікому не доведе, що він щось там не відсипав або не пролив сам.

Причому мова йде не про шахрайські схеми, пов'язаних з навмисною недовагою, а про похибки у вимірюваннях, на які виробники і імпортери зараз можуть спокійно не звертати жодної уваги. Через це споживачі несуть великі витрати.

В Європі такий контроль регламентований директивами ЄС і практикується ось вже більше 40 років. На європейських товарах поряд з позначенням номінальної кількості (1000 мг, 300 г і так далі) стоїть значок "е" ( "е-марка") - він гарантує, що середній обсяг або вага продукції строго відповідає заявленому, а надійна упаковка запобігає будь-які зміни в розмірі вмісту (до відкриття, звичайно). Якщо там вказано "7 рідких унцій" - там однозначно 7 унцій рідини. В європейських країнах жоден продавець не ризикне взяти на реалізацію фасований товар без знака "е" - при виявленні порушень вся відповідальність ляже на нього.

В Україні метрологічний нагляд,  в тому числі нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду,  — Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Сьогодні ця служба активно розвивається,  набирає обертів і є надія, що українські споживачі будуть надійно захищені від наслідків недостовірних вимірювань.

 А для виробників та імпортерів нагадуємо, щоб уникнути великих втрат, необхідно своєчасно здійснити повірку засобів вимірювальної техніки.

З питань повірки засобів вимірювальної техніки  звертайтесь за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел. (0552) 41 04 62, моб. 050 49 48 676

Поділитися статею:
Напишіть нам