Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань

Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань
08/02/2018
Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» радять - убезпечте себе від наслідків недостовірних вимірювань
1012/2018
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж 11-ти місяців 2018 року зареєстрували 26 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (18 сертифікатів на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 8 сертифікатів на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 25 та остаточну  оцінку 24 систем управління. Також здійснили 33 наглядових аудити та 11 внутрішніх аудитів за функціонуванням систем управління. Для 8-х підприємств області фахівці надали  методичну допомогу з питань розробки та впровадження систем управління. З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон,…
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 26 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів
0612/2018
Сьогодні, 6 грудня 2018 року, Верховна Рада України прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (реєстраційний номер законопроекту 8450). Мета Закону - забезпечення належного рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів, їх поінформованості, встановлення засобів гарантування права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти. З прийняттям цього закону в нашій державі буде сформована нова культура інформування споживачів про харчовий продукт. Крім того, цей закон приводить у відповідність українське законодавство до норм ЄС, а також підвищує рівень поваги до споживача. Він містить вимоги щодо виділення алергенів, передбачає збільшення шрифту на етикетці, зазначення країни чи місця походження харчового…
детальніше >
Верховна Рада прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»

"Недовага" - тонкий обман, для кожного споживача він практично невловимий - ніхто з нас, купивши з десяток упаковок різних продовольчих товарів і товарів побутової хімії, не піде до контрольних ваг розкривати упаковку і визначати "вагу нетто", та й вдома цього робити не буде. А якщо і буде, то нікому не доведе, що він щось там не відсипав або не пролив сам.

Причому мова йде не про шахрайські схеми, пов'язаних з навмисною недовагою, а про похибки у вимірюваннях, на які виробники і імпортери зараз можуть спокійно не звертати жодної уваги. Через це споживачі несуть великі витрати.

В Європі такий контроль регламентований директивами ЄС і практикується ось вже більше 40 років. На європейських товарах поряд з позначенням номінальної кількості (1000 мг, 300 г і так далі) стоїть значок "е" ( "е-марка") - він гарантує, що середній обсяг або вага продукції строго відповідає заявленому, а надійна упаковка запобігає будь-які зміни в розмірі вмісту (до відкриття, звичайно). Якщо там вказано "7 рідких унцій" - там однозначно 7 унцій рідини. В європейських країнах жоден продавець не ризикне взяти на реалізацію фасований товар без знака "е" - при виявленні порушень вся відповідальність ляже на нього.

В Україні метрологічний нагляд,  в тому числі нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду,  — Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба). Сьогодні ця служба активно розвивається,  набирає обертів і є надія, що українські споживачі будуть надійно захищені від наслідків недостовірних вимірювань.

 А для виробників та імпортерів нагадуємо, щоб уникнути великих втрат, необхідно своєчасно здійснити повірку засобів вимірювальної техніки.

З питань повірки засобів вимірювальної техніки  звертайтесь за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел. (0552) 41 04 62, моб. 050 49 48 676

Поділитися статею:
Напишіть нам