Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!

До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!
04/12/2019
До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!
2509/2020
Шановні колеги! До Вашої уваги – в України створена Комунікативна платформа з технічного регулювання Комунікативна платформа з технічного регулювання надає можливість представникам бізнесу отримати відповіді на актуальні питання з приводу створення якісної продукці, що відповідає національним та міжнародним стандартам. Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні — єдиний прямий та безкоштовний ресурс з оперативними роз’ясненнями від: — Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (департамент технічного регулювання); — Торгово-промислової палати України; — Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України; — ДП “Укрметртестстандарт”; — ДП “Київоблстандартметрологія”; — ДП “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації та якості”. ТІЛЬКИ НА ПЛАТФОРМІ ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ: — всю…
детальніше >
В України створена Комунікативна платформа з технічного регулювання
1809/2020
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж 8 місяців 2020 року зареєстрували 16 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (5 сертифікатів на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 11 сертифікатів на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 17 систем та остаточну  оцінку 10 систем управління,  здійснили 7 наглядових аудитів за сертифікованими системами  управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 16 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів

Туризм є однією з галузей економіки України, що активно розвивається. Пріоритетний напрям розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення якості життя в Україні, утворення додаткових робочих місць, поповнення валютних запасів держави та підвищення її авторитету на міжнародному рівні.

З метою   підвищення   рівня   туристичного   обслуговування, сприяння   споживачам   у  свідомому  виборі  туристичних  послуг, забезпечення рівних можливостей суб'єктам  туристичної  діяльності на ринку туристичних послуг,  забезпечення захисту прав і законних інтересів,  життя,  здоров'я та майна громадян,  підвищення  рівня екологічної    безпеки    об'єктам    туристичної   інфраструктури присвоюються категорії якості та рівня обслуговування.

Категорії готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), встановлюються за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) щодо безпеки для життя і здоров’я людей, захисту їх майна та охорони довкілля відповідно до договору між органом із сертифікації та власником або уповноваженою ним особою і оцінювання відповідності готелів вимогам певної категорії.

В Херсонській області оцінювання відповідності готелів заявленій категорії здійснює ДП "Херсонстандартметрологія" (м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел. (0552) 41 04 78)

Отже, для отримання свідоцтва про відповідність певній категорії керівнику готелю необхідно: 

- пройти процедуру сертифікації послуг розміщення (проживання),

- пройти процедуру сертифікації послуг харчування та послуг перукарень (якщо готель має намір підтвердити категорію три зірочки та вище);

- пройти в органі з сертифікації процедуру оцінки відповідності певній категорії;

- підготувати відповідні матеріали, які є доказовою базою відповідності певній категорії (фотоматеріали, рекламну продукцію тощо.

Орган з сертифікації ДП "Херсонстандартметрологія" проводить оцінювання відповідності готелю або аналогічного йому закладу розміщення, направляє документи про результати оцінювання відповідності готелю та пропозиції щодо встановлення йому відповідної категорії комісії із встановлення категорії готелям. Комісія розглядає надані матеріали і приймає рішення про встановлення категорії більшістю голосів. Після  проведення всіх зазначених вище процедур і за умови позитивних їх результатів об’єкт, що призначається для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), отримує свідоцтво про встановлення категорії.

З метою інформування споживачів туристичних послуг про категорію об’єкта туристичної інфраструктури Постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 470 затверджено Порядок доведення до споживачів інформації про вид об’єкта туристичної інфраструктури та його категорію. Відповідно до цього порядку власник об’єкта туристичної інфраструктури зобов’язаний протягом не більше 30 календарних днів з дати видачі свідоцтва про встановлення категорії об’єкту виготовити та встановити знак категорії об’єкта.                                 

Нагадуемо, шо відповідно до статті 19 Закону України «Про туризм» забороняється надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.

Поділитися статею:
Напишіть нам