Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!

До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!
04/12/2019
До уваги керівників готелей та інших об’єктів, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)!
2401/2020
Впродовж 2019 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 65 нормативних документів і тепер він налічує  20 427 найменування стандартів.  Для  176 підприємств області виготовлено  519  офіційних копій нормативних документів, для 87 підприємств області впродовж  2019 року актуалізовано 2086 нормативних документів. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали методичну допомогу з розробки технічних умов для 156 підприємств області, взяли на облік  15 одиниць технічних умов та 74 одиниці змін до технічних умов.   Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги  звертатись за адресою м. Херсон, вул. Смольна, 134-А,  кімн. 203, тел. (0552) 41…
детальніше >
Стандартизація: 176 підприємств області забезпечені офіційними копіями нормативних документів
2101/2020
Впродовж 2019 року фахівці сектору метрологічного забезпечення Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» встановили та документально підтвердили технічну компетентність 196 лабораторії в Херсонській області, що виконують вимірювання. Крім того, фахівці відповідно до вимог СОУ РЧ 74.9-02568648-001:2015 провели оцінювання стану вимірювань в 73 вимірювальних лабораторіях, здійснили моніторинг фактичного стану вимірювань в 114 вимірювальних лабораторіях. З метою незалежного підтвердження запровадження та оцінки відповідності системи керування вимірюваннями вимогам, встановленим ДСТУ ISO 10012:2005, фахівці провели аудити діяльності 4 вимірювальних лабораторій та моніторинг фактичного стану вимірювань в одній вимірювальній лабораторії. До того ж фахівці надали для 9 підприємств інформаційно-консультаційні послуги щодо підготовки…
детальніше >
В Херсонській області підтвердили технічну компетентність 196 лабораторії, що виконують вимірювання

Туризм є однією з галузей економіки України, що активно розвивається. Пріоритетний напрям розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення якості життя в Україні, утворення додаткових робочих місць, поповнення валютних запасів держави та підвищення її авторитету на міжнародному рівні.

З метою   підвищення   рівня   туристичного   обслуговування, сприяння   споживачам   у  свідомому  виборі  туристичних  послуг, забезпечення рівних можливостей суб'єктам  туристичної  діяльності на ринку туристичних послуг,  забезпечення захисту прав і законних інтересів,  життя,  здоров'я та майна громадян,  підвищення  рівня екологічної    безпеки    об'єктам    туристичної   інфраструктури присвоюються категорії якості та рівня обслуговування.

Категорії готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), встановлюються за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) щодо безпеки для життя і здоров’я людей, захисту їх майна та охорони довкілля відповідно до договору між органом із сертифікації та власником або уповноваженою ним особою і оцінювання відповідності готелів вимогам певної категорії.

В Херсонській області оцінювання відповідності готелів заявленій категорії здійснює ДП "Херсонстандартметрологія" (м. Херсон, вул. Смольна, 134-а, тел. (0552) 41 04 78)

Отже, для отримання свідоцтва про відповідність певній категорії керівнику готелю необхідно: 

- пройти процедуру сертифікації послуг розміщення (проживання),

- пройти процедуру сертифікації послуг харчування та послуг перукарень (якщо готель має намір підтвердити категорію три зірочки та вище);

- пройти в органі з сертифікації процедуру оцінки відповідності певній категорії;

- підготувати відповідні матеріали, які є доказовою базою відповідності певній категорії (фотоматеріали, рекламну продукцію тощо.

Орган з сертифікації ДП "Херсонстандартметрологія" проводить оцінювання відповідності готелю або аналогічного йому закладу розміщення, направляє документи про результати оцінювання відповідності готелю та пропозиції щодо встановлення йому відповідної категорії комісії із встановлення категорії готелям. Комісія розглядає надані матеріали і приймає рішення про встановлення категорії більшістю голосів. Після  проведення всіх зазначених вище процедур і за умови позитивних їх результатів об’єкт, що призначається для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), отримує свідоцтво про встановлення категорії.

З метою інформування споживачів туристичних послуг про категорію об’єкта туристичної інфраструктури Постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 470 затверджено Порядок доведення до споживачів інформації про вид об’єкта туристичної інфраструктури та його категорію. Відповідно до цього порядку власник об’єкта туристичної інфраструктури зобов’язаний протягом не більше 30 календарних днів з дати видачі свідоцтва про встановлення категорії об’єкту виготовити та встановити знак категорії об’єкта.                                 

Нагадуемо, шо відповідно до статті 19 Закону України «Про туризм» забороняється надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.

Поділитися статею:
Напишіть нам