Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

Анатолій Максюта: Нова модель зростання національної економіки запрацює з 2015 року

Анатолій Максюта: Нова модель зростання національної економіки запрацює з 2015 року
05/05/2014
Анатолій Максюта: Нова модель зростання національної економіки запрацює з 2015 року
1604/2021
Фахівці  Органу з сертифікації систем управління Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Херсонстандартметрологія») впродовж І кварталу 2021 року зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління якістю вимогам стандартів (2 сертифікати на відповідність системи управління якістю ДСТУ ISO 9001, 3 сертифікати на відповідність системи управління безпечністю харчових продуктів ДСТУ ISO 22000). Крім того, фахівці провели попередню оцінку 4 систем та остаточну  оцінку 6 систем управління, здійснили 6  наглядових аудитів за сертифікованими системами управління.   З питань розробки та впровадження систем управління звертатись за адресою: ДП «Херсонстандартметрологія», м. Херсон, вул. Смольна,134-а, к. 207 тел. (0552) 41-04-67, факс 41-04-78, e-mail: csm_suya@i.ua
детальніше >
В ДП «Херсонстандартметрологія» зареєстрували 5 сертифікатів відповідності систем управління вимогам стандартів
1504/2021
Впродовж І кварталу 2021 року у фахівці Органу з сертифікації продукції та послуг ДП «Херсонстандартметрологія» видали 22 сертифікати на продукцію та послуги. З них 11 сертифікатів на харчову продукцію, 7 сертифікатів на промислову продукцію, 3 сертифікати на готельні послуги, 1 сертифікат на послуги харчування. Всього впродовж І кварталу 2021 року на добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшла 32 заявки. Сертифікація передбачає підтвердження третьою стороною показників (характеристик) продукції (процесів або послуг) на підставі випробувань, обстеження, атестації виробництва та оцінки систем управління якістю.  Згідно з галуззю акредитації Орган з оцінки відповідності                       ДП…
детальніше >
На добровільну сертифікацію продукції та послуг надійшло 32 заявки

Уряд України зараз повинен вирішувати одночасно декілька важливих питань. Це, перш за все, фінансова стабілізація, вихід на траєкторію сталого економічного зростання, (стабільного у майбутні роки), а також зміна акцентів рушійних сил економіки з традиційного споживання на інвестиційну модель розвитку, яку отримаємо у результаті реформ. На цьому зосередив увагу Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта 29 квітня у ході брифінгу стосовно макроекономічних показників за перший квартал 2014 року.

«За попередніми підрахунками, ВВП за перший квартал становитиме -1%. У цілому результати першого кварталу для нас є кращими, ніж ми очікували. Не дивлячись на суспільно-політичну ситуацію у державі, економіка України має певний запас міцності, і ми сподіваємося, що зможемо через проведення реформ мобілізувати той потенціал економіки, який ми маємо, для того, щоб сформувати модель, яка би була стійкою до різних впливів», - додав Перший заступник Міністра.

Анатолій Максюта уточнив, що у першому кварталі 2014 року зберігся вплив тих негативних чинників, які відчувала економіка України і минулоріч. Це перш за все - несприятливе зовнішньоекономічне середовище та обмеженість фінансових ресурсів в економіці. Найбільш негативний вплив від стримуючих чинників відчуло промислове виробництво (падіння становило 5%) та будівництво (скорочення на 6,4%). Промислове виробництво скоротилося через низький зовнішній попит; зовнішньоторговельні обмеження з боку країн-членів МС (в першу чергу, на машинобудівну продукцію) та негативні очікування суб\'єктів економічної діяльності. А індекс будівельної продукції зменшився під впливом відсутності інвестиційної активності підприємств, звуження інвестиційних можливостей бюджетної сфери, високої вартості кредитів.

Проте, навіть у такій складній ситуації окремі види економічної діяльності продовжували демонструвати достатньо високі темпи зростання. Найвищі темпи зростання спостерігались у роздрібній торгівлі (обсяги обороту збільшилися на 7,7%). Це було зумовлено розвитком торговельних мереж та каналів збуту продукції.

У січні-лютому 2014 року було зафіксовано скорочення від\'ємного сальдо торгівлі товарами та послугами (до 558 млн дол. США проти 1675 млн дол. США у січні-лютому 2013 року) через те, що падіння імпорту товарів та послуг відбувалося майже вдвічі більшими темпами, ніж експорту (на 14,1% та 7,4% відповідно).

На споживчому ринку відбулося прискорення росту споживчих цін, що зумовлено девальвацією гривні та дією сезонного фактора. Зростання цін становило 3%.

Разом з тим, у січні-березні 2014 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників зросла на 5,3% і становила 3244 гривні. Зростання реальної (з урахуванням інфляції) середньомісячної заробітної плати становило 3,5%.

На останок Перший заступник Міністра зазначив, що цей рік, звісно, буде важким. На кінець року від\'ємний ВВП може становити близько -3%, але глибоке реформування, перш за все бюджетної і податкової сфер, дають упевненість експертам говорити, що саме нинішній рік стане основою для того, щоб з наступного почала діяти якісно нова модель зростання національної економіки.

За матеріалами: http://www.me.gov.ua/

Поділитися статею:
Напишіть нам