Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

14 жовтня - Всесвітній день стандартів

14 жовтня - Всесвітній день стандартів
12/10/2017
14 жовтня - Всесвітній день стандартів
1709/2018
Впродовж 8-х місяців 2018 року фахівці сектору метрологічного забезпечення Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі - ДП «Херсонстандартметрологія») встановили та документально підтвердили технічну компетентність 76 лабораторій в Херсонській області, що виконують вимірювання. Фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» відповідно до вимог СОУ РЧ 74.9-02568648-001:2015 провели оцінювання стану вимірювань в 28 вимірювальних лабораторіях, здійснили моніторинг фактичного стану вимірювань в 48 лабораторіях. З метою незалежного підтвердження запровадження системи керування вимірюваннями та оцінки її відповідності вимогам, встановленим ДСТУ ISO 10012:2005, фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» провели 5 аудитів. До того ж фахівці ДП «Херсонстандартметрологія» надали інформаційно-консультаційні послуги щодо підготовки комплекту документів для документального підтвердження…
детальніше >
В Херсонській області підтвердили технічну компетентність 76 лабораторій, що виконують вимірювання
1409/2018
З початку 2018 року фонд нормативних документів Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» поповнено  на 65 нормативних документів і тепер він налічує  20 334  найменування стандартів.  Для 92-х підприємств області виготовлено  313 офіційних копій нормативних документів, для 51-го підприємства області впродовж вісьмох місяців з початку 2018 року  актуалізовано 1294 нормативних документи, укладено 8 договорів із суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності щодо абонементного обслуговування з питань стандартизації. Крім того,  фахівці сектору стандартизації та репутаційного менеджменту надали консультативно-методичну допомогу з розробки технічних умов для 73-х підприємств області, взяли на облік  26 одиниць технічних умов та 38 одиниць змін до технічних умов. Для придбання офіційних  копій нормативних документів та поставлення на облік  технічних умов на продукцію та послуги …
детальніше >
Стандартизація: 92 підприємства області забезпечені офіційними копіями нормативних документів

Щороку 14 жовтня по всьому світу відзначається День стандартів, або Всесвітній день стандартизації, - міжнародна дата, покликана звернути увагу людей на важливість дій, пов'язаних зі створенням єдиних стандартів, і відзначити внесок десятків тисяч фахівців, що присвячують своє життя і професійну майстерність відповідальної і необхідної роботи.

Цього року Всесвітній день стандартів проходить під девізом - Стандарти роблять міста розумнішими.

Створення «Розумних міст» є досить складним завданням. Кожне місто стикається зі своїми труднощами і вимагає власних рішень. Однак, існує один спільний знаменник, який значно спрощує цю задачу. Цим знаменником є ​​стандартизація. Стандартизація відіграє ключову роль у розвитку економіки, в забезпеченні інтересів промисловості, торгівлі, керуючих структур і споживчих рухів.

Основна перевага стандартів «Розумних міст» - перетворення міста в інтелектуальний простір з принципово новими можливостями централізованого управління всіма його процесами. Високий рівень безпеки і сервісів забезпечений за рахунок інноваційних рішень в області енергозбереження, ЖКГ, транспорту, освіти, охорони здоров'я, екології, інформаційних технологій, з урахуванням світового досвіду. Окрему увагу в інтеграційній системі «Розумних міст» приділяється забезпеченню інформаційної безпеки та управління нею.

Крок за кроком, за допомогою стандартів ми зможемо зробити наші міста розумнішими і підтримувати безперервне і інтегроване розвиток «Розумних міст».
Перший віце-премьєр-міністр України-міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів на своій сторінці у facebook написав, що на черговому засіданні науково-технічної ради у сфері технічного регулювання привітав працівників стандартизації та метрології з Всесвітнім днем стандартів, щобуде 14 жовтня. Насправді стандарти оточують нас всюди. Якісна їжа – це стандарти, безпечний транспорт – це стандарти. Стандарти – це універсальна мова світу. Тому важливо приділяти увагу гармонізації українських стандартів зі стандартами нашого найбільшого торгового партнера – ЄС. Фонд гармонізованих національних стандартів вже було збільшено на 5576 стандартів, тобто оновлено на 43%.

Ще одна важлива новина для сфери – ми внесли на розгляд Уряду проект постанови, яка зменшить частину чистого прибутку, що підприємства, які займаються технічним регулюванням, стандартизацією, метрологією відраховують до державного бюджету. Раніше такі ДП як “УкрНДНЦ” (Українське Агентство зі Стандартизації) відраховували 75% чистого прибутку. Тепер вони зможуть відраховувати 30%, за умови спрямування 45% чистого прибутку на технічне переоснащення. Сподіваюсь, що відповідне урядове рішення буде прийнято найближчим часом!

Поділитися статею:
Напишіть нам