Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

14 жовтня - Всесвітній день стандартів

14 жовтня - Всесвітній день стандартів
12/10/2017
14 жовтня - Всесвітній день стандартів
1410/2017
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас зі святом Покрови Пресвятої Богородиці – світлим і радісним днем, а також святом сили, мужності, доблесті та честі - Днем захисників України! Це свято має особливе значення. Воно нагадує про громадянський обов'язок і важливе чоловіче призначення. Наш святий обов'язок - зберегти мир і злагоду в суспільстві і на землі. Від усього серця вітаю Вас з цими знаменними святами, від усієї душі бажаю Вам сили і твердості духу, енергії та оптимізму, благополуччя та надійного тилу в родині. Нехай і в мирний час у Вашому житті знаходиться місце для шляхетних вчинків і подвигів, сміливості і красивих перемог!…
детальніше >
14 жовтня - День захисників України та Покрови Пресвятої Богородиці
1310/2017
12 жовтня 2017 року  генеральний директор Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Микола Курдюмов  взяв участь у нараді директорів державних підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку України. На нараді обговорювали  концептуальні з засади здійснення добровільної сертифікації в Україні після припинення дії державної системи сертифікації у зв’язку із втратою чинності Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію», систему добровільного оцінювання вимірювальних можливостей, уповноваження приватних організацій на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації тощо. З доповідями виступили  фахівці Департаменту технічного регулювання  Мінекономрозвитку України,  перший заступник генерального директора ДП «Укрметртестстандарт» тощо. 
детальніше >
Відбулася нарада директорів державних підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку України.

Щороку 14 жовтня по всьому світу відзначається День стандартів, або Всесвітній день стандартизації, - міжнародна дата, покликана звернути увагу людей на важливість дій, пов'язаних зі створенням єдиних стандартів, і відзначити внесок десятків тисяч фахівців, що присвячують своє життя і професійну майстерність відповідальної і необхідної роботи.

Цього року Всесвітній день стандартів проходить під девізом - Стандарти роблять міста розумнішими.

Створення «Розумних міст» є досить складним завданням. Кожне місто стикається зі своїми труднощами і вимагає власних рішень. Однак, існує один спільний знаменник, який значно спрощує цю задачу. Цим знаменником є ​​стандартизація. Стандартизація відіграє ключову роль у розвитку економіки, в забезпеченні інтересів промисловості, торгівлі, керуючих структур і споживчих рухів.

Основна перевага стандартів «Розумних міст» - перетворення міста в інтелектуальний простір з принципово новими можливостями централізованого управління всіма його процесами. Високий рівень безпеки і сервісів забезпечений за рахунок інноваційних рішень в області енергозбереження, ЖКГ, транспорту, освіти, охорони здоров'я, екології, інформаційних технологій, з урахуванням світового досвіду. Окрему увагу в інтеграційній системі «Розумних міст» приділяється забезпеченню інформаційної безпеки та управління нею.

Крок за кроком, за допомогою стандартів ми зможемо зробити наші міста розумнішими і підтримувати безперервне і інтегроване розвиток «Розумних міст».
Перший віце-премьєр-міністр України-міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів на своій сторінці у facebook написав, що на черговому засіданні науково-технічної ради у сфері технічного регулювання привітав працівників стандартизації та метрології з Всесвітнім днем стандартів, щобуде 14 жовтня. Насправді стандарти оточують нас всюди. Якісна їжа – це стандарти, безпечний транспорт – це стандарти. Стандарти – це універсальна мова світу. Тому важливо приділяти увагу гармонізації українських стандартів зі стандартами нашого найбільшого торгового партнера – ЄС. Фонд гармонізованих національних стандартів вже було збільшено на 5576 стандартів, тобто оновлено на 43%.

Ще одна важлива новина для сфери – ми внесли на розгляд Уряду проект постанови, яка зменшить частину чистого прибутку, що підприємства, які займаються технічним регулюванням, стандартизацією, метрологією відраховують до державного бюджету. Раніше такі ДП як “УкрНДНЦ” (Українське Агентство зі Стандартизації) відраховували 75% чистого прибутку. Тепер вони зможуть відраховувати 30%, за умови спрямування 45% чистого прибутку на технічне переоснащення. Сподіваюсь, що відповідне урядове рішення буде прийнято найближчим часом!

Поділитися статею:
Напишіть нам