Міністерство економіки України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

14 жовтня - Всесвітній день стандартів

14 жовтня - Всесвітній день стандартів
12/10/2017
14 жовтня - Всесвітній день стандартів
2812/2023
Дорогі друзі, З найкращими побажаннями з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай ці святкові дні приносять Вам тепло, радість та щасливі миті з рідними та близькими. Бажаємо кожному з Вас невичерпної енергії та сил для здійснення усіх задуманих планів у новому році. Нехай кожен день приносить Вам нові можливості для саморозвитку та досягнень. Нехай мир та благополуччя заповнять кожен куточок нашої країни, а спільні зусилля приведуть до перемоги.   З Новим роком та світлими побажаннями, ДП "Херсонстандартметрологія"
детальніше >
З Новим 2024 роком!
1010/2023
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників стандартизації та метрології і Всесвітнім днем стандартів! Метрологічна діяльність надзвичайно важлива для суспільства, адже ваш професіоналізм гарантуєте безпеку для життя і здоров’я людини, охорони навколишнього середовища, створює умови для раціонального використання всіх видів національних ресурсів та відповідності об’єктів стандартизації своєму призначенню, сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. Стандарти допомагають випускати якісну продукцію, яка гідно конкурує на міжнародному ринку. Вони сприяють розвиткові міжнародної торгівлі, підвищенню якості, продуктивності, ефективності та надійності на всіх рівнях сектору економіки. Від Вашої професійної майстерності залежить економічна стабільність держави в цілому, інтеграція країни у світовий простір,…
детальніше >
День працівників стандартизації та метрології України. Всесвітній день стандартів!

Щороку 14 жовтня по всьому світу відзначається День стандартів, або Всесвітній день стандартизації, - міжнародна дата, покликана звернути увагу людей на важливість дій, пов'язаних зі створенням єдиних стандартів, і відзначити внесок десятків тисяч фахівців, що присвячують своє життя і професійну майстерність відповідальної і необхідної роботи.

Цього року Всесвітній день стандартів проходить під девізом - Стандарти роблять міста розумнішими.

Створення «Розумних міст» є досить складним завданням. Кожне місто стикається зі своїми труднощами і вимагає власних рішень. Однак, існує один спільний знаменник, який значно спрощує цю задачу. Цим знаменником є ​​стандартизація. Стандартизація відіграє ключову роль у розвитку економіки, в забезпеченні інтересів промисловості, торгівлі, керуючих структур і споживчих рухів.

Основна перевага стандартів «Розумних міст» - перетворення міста в інтелектуальний простір з принципово новими можливостями централізованого управління всіма його процесами. Високий рівень безпеки і сервісів забезпечений за рахунок інноваційних рішень в області енергозбереження, ЖКГ, транспорту, освіти, охорони здоров'я, екології, інформаційних технологій, з урахуванням світового досвіду. Окрему увагу в інтеграційній системі «Розумних міст» приділяється забезпеченню інформаційної безпеки та управління нею.

Крок за кроком, за допомогою стандартів ми зможемо зробити наші міста розумнішими і підтримувати безперервне і інтегроване розвиток «Розумних міст».
Перший віце-премьєр-міністр України-міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів на своій сторінці у facebook написав, що на черговому засіданні науково-технічної ради у сфері технічного регулювання привітав працівників стандартизації та метрології з Всесвітнім днем стандартів, щобуде 14 жовтня. Насправді стандарти оточують нас всюди. Якісна їжа – це стандарти, безпечний транспорт – це стандарти. Стандарти – це універсальна мова світу. Тому важливо приділяти увагу гармонізації українських стандартів зі стандартами нашого найбільшого торгового партнера – ЄС. Фонд гармонізованих національних стандартів вже було збільшено на 5576 стандартів, тобто оновлено на 43%.

Ще одна важлива новина для сфери – ми внесли на розгляд Уряду проект постанови, яка зменшить частину чистого прибутку, що підприємства, які займаються технічним регулюванням, стандартизацією, метрологією відраховують до державного бюджету. Раніше такі ДП як “УкрНДНЦ” (Українське Агентство зі Стандартизації) відраховували 75% чистого прибутку. Тепер вони зможуть відраховувати 30%, за умови спрямування 45% чистого прибутку на технічне переоснащення. Сподіваюсь, що відповідне урядове рішення буде прийнято найближчим часом!

Поділитися статею:
Напишіть нам