Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Державне підприємство «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
ДП «Херсонстандартметрологія»

14 жовтня - Всесвітній день стандартів

14 жовтня - Всесвітній день стандартів
12/10/2017
14 жовтня - Всесвітній день стандартів
2006/2018
Безпека та якість харчової продукції та сільськогосподарської сировини є одними з основних факторів, які визначають здоров'я населення країни.     Основною гарантією безпечності продуктів харчування є контролювання в продовольчій сировині та готовій продукції залишкових кількостей забруднюючих речовин (радіонуклідів, пестицидів, мікотоксинів, токсичних елементів, патогенних мікроорганізмів тощо). Впродовж п’яти місяців 2018 року фахівці випробувального центру продукції Державного підприємства «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» прийняли на випробування 872 зразки продукції, з них по договірних роботах 767 зразків, за рішенням Органу з сертифікації 105 зразків. Провели випробування та видали 8 110 протоколів випробувань. За результатами випробувань не відповідало вимогам нормативних документів 8 зразків продукції.…
детальніше >
У випробувальному центрі продукції ДП «Херсонстандартметрологія» провели понад 8 тисяч випробувань.
1206/2018
Сьогодні, 12 червня 2018 року, генеральний директор ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов взяв участь у роботі колегії Херсонської обласної державної адміністрації На початку засідання колегії голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв вручив відзнаки видатним херсонцям за значний особистий внесок у науково- технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю. В продовження засідання обговорили питання боротьби з браконьєрством на водних об’єктах області, про хід виконання спільних заходів з представниками управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та врегулювання рибальства в Херсонській області під час весняно-літньої нерестової заборони. Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв з цього…
детальніше >
Генеральний директор ДП «Херсонстандартметрологія» Микола Курдюмов взяв участь у роботі колегії ХОДА

Щороку 14 жовтня по всьому світу відзначається День стандартів, або Всесвітній день стандартизації, - міжнародна дата, покликана звернути увагу людей на важливість дій, пов'язаних зі створенням єдиних стандартів, і відзначити внесок десятків тисяч фахівців, що присвячують своє життя і професійну майстерність відповідальної і необхідної роботи.

Цього року Всесвітній день стандартів проходить під девізом - Стандарти роблять міста розумнішими.

Створення «Розумних міст» є досить складним завданням. Кожне місто стикається зі своїми труднощами і вимагає власних рішень. Однак, існує один спільний знаменник, який значно спрощує цю задачу. Цим знаменником є ​​стандартизація. Стандартизація відіграє ключову роль у розвитку економіки, в забезпеченні інтересів промисловості, торгівлі, керуючих структур і споживчих рухів.

Основна перевага стандартів «Розумних міст» - перетворення міста в інтелектуальний простір з принципово новими можливостями централізованого управління всіма його процесами. Високий рівень безпеки і сервісів забезпечений за рахунок інноваційних рішень в області енергозбереження, ЖКГ, транспорту, освіти, охорони здоров'я, екології, інформаційних технологій, з урахуванням світового досвіду. Окрему увагу в інтеграційній системі «Розумних міст» приділяється забезпеченню інформаційної безпеки та управління нею.

Крок за кроком, за допомогою стандартів ми зможемо зробити наші міста розумнішими і підтримувати безперервне і інтегроване розвиток «Розумних міст».
Перший віце-премьєр-міністр України-міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів на своій сторінці у facebook написав, що на черговому засіданні науково-технічної ради у сфері технічного регулювання привітав працівників стандартизації та метрології з Всесвітнім днем стандартів, щобуде 14 жовтня. Насправді стандарти оточують нас всюди. Якісна їжа – це стандарти, безпечний транспорт – це стандарти. Стандарти – це універсальна мова світу. Тому важливо приділяти увагу гармонізації українських стандартів зі стандартами нашого найбільшого торгового партнера – ЄС. Фонд гармонізованих національних стандартів вже було збільшено на 5576 стандартів, тобто оновлено на 43%.

Ще одна важлива новина для сфери – ми внесли на розгляд Уряду проект постанови, яка зменшить частину чистого прибутку, що підприємства, які займаються технічним регулюванням, стандартизацією, метрологією відраховують до державного бюджету. Раніше такі ДП як “УкрНДНЦ” (Українське Агентство зі Стандартизації) відраховували 75% чистого прибутку. Тепер вони зможуть відраховувати 30%, за умови спрямування 45% чистого прибутку на технічне переоснащення. Сподіваюсь, що відповідне урядове рішення буде прийнято найближчим часом!

Поділитися статею:
Напишіть нам